13:30, 20 жовтня 2017 р.

Річка Сейм. Звідки ця назва?

Річка Сейм. Звідки ця назва?

У багатьох конотопців, які регулярно відпочивають на березі річки Сейм, виникає питання про походження її назви. Роз’яснення цієї проблеми на своїй фейсбук-сторінці дає архівний відділ Конотопської міськради.

Гідронім «Сейм» до нашого часу не розшифрований. Але у найдревніших документах річка називається «Семь». Це навело деяких дослідників на думку, що вона утворена з семи річок.

Якщо звернутись до праць нашого видатного земляка і одного з найвидатніших істориків України ХІХ ст. Олександра Матвійовича Лазаревського, можна дізнатися, що назва річки походить від кількості річок, що її складають. Справа – це річки Клевень, Локня, Ворголь, Есмань, а зліва – Гнилиця, Сарнавщина, Куколка. Усього сім річок. Звідси – і походить «Сейм», спочатку казали «сім», а потім стали називати «Сейм», додавши літеру.

Нагадаємо, що одна з найбільших річок області, колись судоходна ріка Сейм, за останні роки зміліла. Вирубка лісів на її берегах привела до руху пісків і Сейм відійшов від минулого судоходного русла.

Річка Сейм. Звідки ця назва?, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сейм #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...