• Головна
  • За спалене листя можна отримати штраф
08:00, 20 жовтня 2017 р.

За спалене листя можна отримати штраф

За спалене листя можна отримати штраф

Осінь – це традиційний період спалення опалого листя та стерні. Але за незаконні вогнища доведеться заплатити штраф.

Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи звертаються до всіх громадян і закликають бути обережними при поводженні з вогнем, не допускати випалювання сухої рослинності та її залишків, адже вогонь легко перекидається на прилеглі сільськогосподарські угіддя, лісові масиви чи житлово-господарські споруди, що може призвести до надзвичайних ситуацій.

До того ж випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків призводить до забруднення атмосфери, негативно впливає на представників тваринного та рослинного світу, знищує мікрофлору ґрунтів, погіршує їх структуру, посилює процеси водної та вітрової ерозії земель, та інших негативних наслідків.

Статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя. У разі порушення штраф складає від 170 до 340 гривень для громадян і від 850 до 1190 гривень для посадових осіб, а в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду від 340 до 680 гривень для громадян і від 1190 до 1700 гривень для посадових осіб.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 до 255 гривень і на посадових осіб - від 255 до 850 гривень, а якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то від 255 до 850 гривень на громадян і від 595 до 1020 гривень на посадових осіб.

Крім того, згідно з статтею 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #спаленнялистя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...