• Головна
  • Інсуліновий скандал у Конотопі. Грошей на ліки не виділено
19:00, 13 жовтня 2017 р.

Інсуліновий скандал у Конотопі. Грошей на ліки не виділено

Останнім часом в Конотопі люди стривожені оголошеннями в аптеках, що у зв'язку з відсутністю фінансування з 11 жовтня відпуск інсуліну по безкоштовним рецептам тимчасово призупинено. Бити в набат стали хворі на цукровий діабет, адже від наявності ліків залежить їх життя. З приводу ситуації, що склалася, міський голова Артем Семеніхін дав на свої сторінці спеціальний розгорнутий коментар.

"Щороку Кабміном з держбюджету виділяються цільові субвенції на медицину по областям. Ці кошти далі розподіляє облдержадміністрація на підставі звернень напряму від закладів медицини регіонів. Тож щорічно Конотопська ЦРЛ і міська лікарня рахують, скільки їм треба коштів на рік і направляють цю інформацію напряму в управління охорони здоров’я Сумської ОДА. Сумська ОДА на чолі з головою Миколою Клочком, (не) врахувавши ці дані, визначила, скільки грошей виділити на Конотоп. Ця сума 2017 року склала 1 мільйон 391 тисяча 572 гривні на 2017.

Бланк 1

Гроші розподіляються на 12 місяців. І щомісяця частина їх надходить до лікарень Конотопа. Через те, що ця сума менше за реальну місячну потребу, кожного місяця витрачалось більше, ніж надходило. Заборгованість віднімалась від грошей, що приходили наступного місяця. На жовтень заборгованість склала уже 94 000 гривень, а надходження 116 000.

2

Тож реально в жовтні конотопці отримали на інсулін усього 22 000 гривень. Ці гроші швидко закінчились, і в аптеках перестали видавати безкоштовні ліки.

Цих коштів бракує по всій Україні. Тому кабмін 27 вересня розподілив додатково 559 мільйонів гривень медичної субвенції (розпорядження № 690-р). З них на Сумщину припало 16 мільйонів 268 тисяч 400 гривень

Впродовж одного тижня, тобто до 4 жовтня, ці кошти мають бути розподілені ОДА по районам. Однак на сьогоднішній день (13 жовтня) попри неодноразові звернення ОДА не надає Конотопській міськраді відомостей про виділені на наше місто гроші.

Знаючи про дефіцит, керівник ЦРЛ Носач В. В. і керівник міської лікарні Кошевецький І. В. звернулись в область з проханням виділити додаткові кошти. Подібні ж звернення надійшли і з інших регіонів Сумщини. Однак керівництво ОДА повідомило, що гроші хворим на діабет конотопцям надати відмовляється.

9

5

Але керівництво ОДА блокує видачу коштів на інсулін і з обласного бюджету. 15 вересня 2017 року обласна рада виділила 2 мільйони гривень для лікування хворих на цукровий діабет. Ця сума розподілена на міста області. Однак жодної копійки не дісталося Конотопу! (https://sorada.gov.ua/dokumenty-oblrady/7-sklykannja/category/161-rishennja-15-sesiji-15092017.html - Про внесення змін до рішення Сумської обласної ради від 22.12.2016 «Про обласний бюджет Сумської області на 2017 рік», сторінка 43)".

6

Не отримавши коштів з області, лікарі звернулися до міського голови Конотопа з проханням виділити дефіцитні кошти з міського бюджету. Артем Семеніхін підтримав цю пропозицію. До проектів рішень сесії міськради було додано пункт про виділення необхідних 352 000 гривень на інсулін. Його мали розглянути на засіданні 30 вересня.

6

8

Міська рада більшістю депутатів мала підтримати і проголосувати за цей проект. Однак депутатська більшість не проголосувала за це 30 вересня. А 7-го і 12-го вересня депутати з фракцій «Самопоміч» (голова Пащенко), «БПП» (голова Омельченко), «Рідне місто» (голова Сизон), «Народна партія» (голова Огрохін), «Воля народу» (голова Кирій) взагалі не прийшли на засідання. Таким чином цими депутатами було заблоковано допомогу хворим на діабет.

Підсумок: гроші на інсулін можуть бути надані з наступних джерел:

1)Сумська обласна державна адміністрація на чолі з губернатором Миколою Клочоком. Вона має 16 мільйонів гривень, які надійшли як державні субвенції на медицину в Сумщині. Однак до Конотопа ці гроші не дійшли.

2) Сумська обласна рада. Воно розпоряджається коштами обласного бюджету. Фактично облрадою теж керує Клочко. Облрада виділили на інсулін в області 2 мільйони, однак ні копійки на Конотоп.

3)Конотопська міська рада. Вона розпоряджається коштами міського бюджету. За дорученням міського голови Артема Семенхіна був поданий проект надання 352 тисяч гривень у лікарні для закупівлі інсуліну. Однак, цей проект не був підтриманий депутатською більшістю, тож гроші не виділено.

В підсумок у своєму коментарі Артем Семеніхін зазначив: «Губернатор Микола Клочко в такий спосіб хоче змусити керівництво міста, щоби ми погодились на його брудні оборудки. Зокрема, на цілу систему відкатів і на гарантію того, що керівництво міста буде «правильно» рахувати голоси виборців за ту чи іншу партію або кандидата.

Сподіваюсь, що президент України знайде час в своєму графіку щоб розібратись в цій ситуації і прийняти правильні кадрові рішення щодо очільника ОДА.

Все це - чергове  підтвердження тих фактів, що відображені в короткому відео-ролику про корумпованість очільника Сумщини»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #інсулін #захистправ #бюрократія #мерАнтонСеменіхін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...