• Головна
  • Конотопцям радять, що допоможе зберегти тепло в домі
13:00, 12 жовтня 2017 р.

Конотопцям радять, що допоможе зберегти тепло в домі

Конотопцям радять, що допоможе зберегти тепло в домі

Зовсім небагато часу залишилось до початку опалювального сезону, а тому доцільно пригадати актуальні поради збереження тепла в оселі.

Основними джерелами втрати тепла вважають конструктив самої будівлі (стіни 15%, дах 18%, підлога 16%), а також 17% втрачається через вікна й двері. Заходи з недопущення тепловтрат покликані не тільки зменшити видатки на оплату комунальних послуг, а й заощадити витрати енергоресурсів та зменшити вплив шкідливих речовин на навколишнє середовище.

Ми зосередимо Вашу увагу на основному джерелі тепла у приміщенні – батареї. Впродовж підготовки до опалювального сезону доцільно привести її до ладу. Так, власникам чавунних батарей рекомендовано зняти шари фарби, відшліфувати та пофарбувати у коричневий колір, який сприятиме підвищенню теплообміну. 

Дієвим заходом є також прибирання фурнітури від батарей і заміна штор в осінньо-зимовий сезон з метою вільного теплообміну. Інколи низький рівень тепловіддачі спричинений наявністю повітря у радіаторі, тому необхідно за допомогою клапану для розповітрювання опалювальної системи випустити зайве повітря. Окремим заходом можливе влаштування тепловідбивного екрану.

Ефективним рішенням є встановлення теплорегуляторів на батареї. Зниження кімнатної температури лише на 1°С забезпечуватиме економію близько 6% вартості за комунальні послуги й суттєво не відобразиться на комфортному перебуванні в приміщенні. Вірно налагоджена робота системи вентиляції попередить виток 10% тепла назовні, а також здійснить функцію, так званого, природного регулятора температури у приміщенні, і попередить формування грибка.

Підвищення теплоефективності дозволяє уникнути даремних витрат енергоресурсів, і, як наслідок, зекономити на сплаті за комунальні послуги. Пам’ятаймо, що збереження тепла у будинках – це просто та ефективно, окрім того є особистим внеском кожного у покращення стану навколишнього середовища та збереження природних ресурсів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#теплозбереження #енергоефективість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...