• Головна
  • Страховий стаж, як основа для соціальних гарантій та обчислення пенсії
11:00, 27 вересня 2017 р.

Страховий стаж, як основа для соціальних гарантій та обчислення пенсії

Страховий стаж, як основа для соціальних гарантій та обчислення пенсії

Саме страховий стаж визначатиме, коли ви вийдете на пенсію, та який її розмір матимете. Що визначає страховий стаж?

"Іноді відносини між роботодавцями та найманими працівниками не відповідають нормам чинного законодавства. Саме у сфері виплати заробітної плати спостерігаються випадки порушень законодавства, а саме: використання найманої праці без оформлення трудових відносин, виплата заробітної плати в «конверті», або її виплата у розмірі, меншому від гарантованого рівня мінімальної заробітної плати, – зазначає Наталія Мірошнікова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Сумській області. – В таких випадках людина залишається без страхового стажу для обчислення пенсії та без оплати соціальних гарантій.

Тому для громадян важливим питанням є наявність страхового стажу, що можливо лише при отриманні легальної заробітної плати та оформлення трудових відносин відповідно до вимог чинного законодавства.

Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачуються внески на страхування, та є одним із основних факторів, що впливають на розмір соціальних виплат громадянам.

Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що ведуть органи Пенсійного фонду України.

Слід пам’ятати, що страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не менше мінімального страхового, що здійснюється з розрахунку мінімальної заробітної плати.

За даними персоніфікованого обліку ведуться особові рахунки зі сплати внесків щодо кожного працівника, від суми яких нараховуватиметься відповідний розмір пенсії при досягненні особою пенсійного віку.

Довожу до відома, що з 1 січня 2000 року, якщо відомості в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні, стаж не зараховується навіть за наявності записів у трудовій книжці, – говорить Наталія Мірошнікова. – Тому, якщо виникають хоча найменші сумніви щодо легальності отриманої заробітної плати та відрахувань єдиного внеску потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду для отримання наявної інформації в своїй обліковій картці застрахованої особи.

Відомості безоплатно надаються органами Пенсійного фонду на вимогу кожної особи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#страховийстаж #пенсія #соціальнігарантії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...