• Головна
  • Німецький експерт розповів, чому погано утеплені будівлі Конотопа
11:00, 6 вересня 2017 р.

Німецький експерт розповів, чому погано утеплені будівлі Конотопа

Німецький експерт розповів, чому погано утеплені будівлі Конотопа

Завершився проект «Підтримка у базовому аудиті заходів з енергоефективності бюджетних закладів». Під час реалізації проекту експерт Служби німецької економіки з міжнародного співробітництва (Stiftung der Deutschen Wirtschaft fur internationale Zusammenarbeit GmbH - «Senior Experten Service ГмбХ» (SES)) професор д-р Франк Габріель спільно з спеціалістами управління економіки міської ради здійснили аналіз стану енергоефективності окремих будівель бюджетних закладів міста.

За час перебування експерт поділився власним досвідом у сфері енергоефективності та альтернативної енергетики, передав методологію та, на прикладах бюджетних закладів міста, показав як здійснюється базовий енергоаудит. Професор навчив фахівців роботі з програмним забезпеченням у сфері енергопланування. М-р Габріель розповів про передові технічні рішення, що застосовуються Німеччиною у сфері енергоефективності, вказав на проблемні питання та помилки, які були допущені при утепленні закладів. 

Зокрема при заміні вікон у наших бюджетних закладах майже не використовуються подовжуючи профілі, тому не залишаються зазори для утеплення відкосу. Великою проблемою є відведення дощової води – системи жолобів виконані невірно - за європейськими стандартами вода має відводитися мінімум на 10 м. від фундаменту будівлі. Окрім цього у більшості закладів відсутні локальні водоприймачі, і це є головною причиною замокання фундаментів, просідання відмостки та, як наслідок, виникнення тріщин у стінах.

«Золоте правило правильної реновації будівель – завжди починати утеплення з покрівлі, планувати відведення дощової води, далі потрібно здійснювати утеплення підвалу та відновлення відмостки, а вже потім – зовнішнє утеплення стін», – наголошував Франк Габріель. 

У результаті огляду будівель закладів освіти, охорони здоров’я та культури розроблено практичні рекомендації та визначено першочергові заходи, що мають бути впроваджені найближчим часом. Після чого буде сформовано план їхнього фінансування.

Не зважаючи на досить насичений графік роботи, експерт мав змогу познайомитися з історією та культурою нашого міста, поспілкуватися з людьми. Музейні експозиції, свята та наша українська кухня стали приємними несподіванками для іноземного гостя. 

«Конотоп – це затишне місто, в якому живуть доброзичливі люди, і є стільки мальовничих місць, які обов’язково мають відвідувати туристи», – поділився своїми враженнями Франк Габріель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #енергоефективність #експертиза
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...