• Головна
  • Як конотопцям зменшити тепловтрати та суми в комунальних платіжках
07:30, 28 липня 2017 р.

Як конотопцям зменшити тепловтрати та суми в комунальних платіжках

Ухвалено Закони України «Про енергетичну ефективність будівель» і «Фонд енергоефективності». 
Ці закони дають українським родинам маршрутну карту для впровадження енергоефективних заходів в своїх будинках для усунення тепловтрат та зменшення тиску комунальних тарифів. Це ключові закони у реформі енергоефективності
Бюджет Фонду енергоефективності буде наповнюватися за рахунок бюджету України і траншей від Німеччини і Євросоюзу. Кошти підуть на кредити для власників приватних будинків та ОСББ. Перед тим, як взяти участь у програмі, вони повинні вибрати продукт фонду та провести енергоаудит.
Професійний аудитор визначить, які заходи потрібно провести і складе кошторис. Після документи необхідно подати в банк, який надасть кредит на оплату роботи підрядників і матеріали.
По закінченню роботи Фонд проведе підсумкову верифікацію для того, щоб перевірити результат модернізації. Після успішного аудиту, Фонд компенсує частину витрат на ремонт будівлі. Решту суми повинні будуть виплачувати мешканці.
Фонд підготував кілька пакетів, з різними варіантами утеплення житлових будинків. 
Пакет «Легкий» (400 тисяч гривень). За оцінками Мінрегіону, утеплення дозволить економити 20% тепла. При цьому грант покриє 20-30% від вартості проекту.
Пакет «Комплексний» (5 мільйонів гривень). Повідомляється, що утеплення дозволить економити 60% тепла. При цьому грант покриє 40-50% від вартості проекту.
Для приватних будинків Фонд пропонує пакет «Приватний» за 120 тис. гривень з яких грант покриє 40-50% від вартості проекту.
Новий Закон України "Про енергетичну ефективність будівель" запроваджує обов’язкову сертифікацію будівель.
Сертифікат енергоефективності повинні отримати: новобудови, будівлі місцевої та державної влади, бюджетні установи, якщо проводиться модернізація. Платити за енергоаудит та сертифікат будуть власники будівлі. Правда, в законі уточнюється: документи почнуть перевіряти тільки на початку наступного року. При цьому отриманий документ буде дійсний 10 років. Порушникам загрожує штраф - від 3400 до 5100 гривень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергоефективність #тепловтрати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...