• Головна
  • Села Конотопщини забезпечать центральним водопостачанням?
08:30, 25 липня 2017 р.

Села Конотопщини забезпечать центральним водопостачанням?

У рамках реформи децентралізації нові об’єднані територіальні громади міст включатимуть у себе і сільські території, які, на жаль, не забезпечені централізованим водопостачанням. Нині треба вирішити, яким чином міськводоканали будуть обслуговувати населення вже нових ОТГ, щоб усі мешканці області були забезпечені якісною водою.

Про це говорилося під час науково-практичного семінару щодо стану водопровідно-каналізаційного господарства області та шляхів його покращення.

«Наша мета – зберегти для майбутніх поколінь унікальну воду, яка є на Сумщині, та надалі розвивати мережу централізованого водопостачання, адже всі ми знаємо що у водогонах якість води набагато вища, ніж у колодязях», - зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький.

Нагадаємо:Вода в колодязях Конотопського району на 100% не відповідає санітарним вимогам.

Також керівник апарату облдержадміністраціїдодав, що левова доля фонду охорони навколишнього природного середовища йде на будівництво систем водовідведення, реконструкцію та енергозбереження в галузі водовідведення.

Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства, енегрозбереження та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Сергій ЛУГОВИЙ, наразі населення Сумської області централізовано забезпечується водою з артезіанських свердловин. Такими системами водопостачання забезпечені всі міста та селища міського типу і 34%. Примітним є те, що місто Суми є одним з 6 обласних центрів, де всі жителі отримують артезіанську воду зі свердловин глибиною до 1000 метрів.

«По області протягом 2016 року проведено будівництво, реконструкцію та ремонт 12 артезіанських свердловин (Роменський район – 4, Білопільский та Конотопський райони – по 2, Тростянецький, Краснопільський, Глухівський райони та місто Суми – по 1) та 10 водонапірних башт. Виконано заміну, реконструкцію та будівництво 135 кілометрів водопровідних (Білопільський район – 12,17 км, Роменський район – 42,9 км, Конотопський район – 19,4 км, Краснопільський район – 10,8 км) та 11 кілометрів каналізаційних мереж. Також побудовано, реконструйовано або відремонтовано 5 каналізаційних очисних споруд і 1 каналізаційну насосну станцію та встановлено 47 одиниць насосного обладнання на свердловинах у Глухівському, Сумському, Тростянецькому районах та місті Ромни», – поінформував Сергій Луговий.

У ході семінару запрошені фахівці та учасники заходу обговорили проблеми водопостачання в області та дійшли висновку, що єдиним шляхом їх вирішення є модернізація водопровідно-каналізаційного господарства, спрямована на енергозбереження; впровадження новітніх технологій; залучення фінансових ресурсів для проведення оновлення технологічного обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...