• Головна
  • Конотопська битва-2017, як це було
ФОТО
18:00, 10 липня 2017 р.

Конотопська битва-2017, як це було

ФОТО
Конотопська битва-2017, як це було

У Конотопі чотири дні поспіль тривало всеукраїнське патріотичне свято «Конотопська битва - 2017». Аби відзначити 358-у річницю перемоги українського війська під проводом гетьмана Івана Виговського, тисячі козаків та козачок наприкінці минулого тижня відвідали Конотоп та сусіднє з містом село Шаповалівку.

На тлі останніх історичних подій Конотопська битва 1659 року дедалі більше привертає увагу української спільноти. Тож розпочався фестиваль з наукової конференції «Конотопська битва – зразок козацького військового мистецтва», в якій крім місцевих краєзнавців взяли участь науковці Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії.

Конотопська битва-2017, як це було, фото-1

Другий день патріотичного фестивалю продовжив художній проект «Український дім. Конотопська родина», під час якого волонтери прикрасили місто яскравими кольорами, розфарбувавши паркан навколо території колишнього гарматного полку. Показали, що пам’ятають традиції українських січовиків і юні козачата-конотопці, продемонструвавши під час параду «Ми — маленькі козачата» навички бойових мистецтв. Показові виступи юнаків з паркуру нагадували козацькі забави, а на фестивалі української хореографії дівчата доводили, що національний танець нині знаходиться на піку сучасності. Урочистості суботнього дня співпали з Днем вишиванки, тож багато краян та гостей Конотопщини вдяглися в національний одяг.

Конотопська битва-2017, як це було, фото-2

В той час, коли в місті проходило покладання квітів до пам’ятного каменю на честь героїчної оборони Конотопської фортеці та до погруддя полковнику Григорію Гуляницькому, в Шаповалівці Конотопського району  біля пам’ятника великому гетьману України Івану Виговському відбувся мітинг. На цю подію завітали члени кримськотатарського Меджлісу на чолі з головою, депутатом Верховної Ради України Рефатом Чубаровим.

Фотозвіт про святкування в Шаповалівці можна переглянути за посиланням.

Події суботнього дня були найнасиченішими: міське велоралі «Дорогами козацької слави», посвята в козаки, навчальні змагання з лазертагу та страйкболу, навчальний курс з екіпіровки сучасного вояка, козацькі курені, свято «Крила Конотопу», безкоштовні екскурсії, виставки, козацький куліш, вишиваний флеш-моб, а на завершення - фестиваль сала та українських страв а також святковий концерт.

На фото: гості фестивалю охоче куштували креативні страви з сала.

Конотопська битва-2017, як це було, фото-3

Протягом всіх чотирьох днів гостей фестивалю приваблювала робота містечка майстрів, де всі охочі могли познайомитися з етнічними ремеслами. Виступи бандуристів, кобзарів та лірників повідали слухачам про славні подвиги козацької доби Та чи не найбільше зацікавило учасників фестивалю національне українське шоу «Люті козаки». В розважально-конкурсну програму увійшли не лише показові виступи та театрально-бойові шоу. Всі охочі змогли взяти участь в інтерактивах та різноманітних бойових атракціонах.

Недільна програма патріотичного фестивалю могла задовольнити різні смаки: показові виступи картингістів, проект «Бандерівські читання» та презентація книг, концерт етно-музики та літературна сцена, майстер-класи традиційних танців і святковий концерт за участі відомих українських гуртів з Києва, Львова та інших міст України.

Чотири дні промайнули, як мить. Учасники фестивалю повернулися додому, повні вражень, та теплих спогадів. І хоча свято завершилося, Конотоп завжди готовий гостинно прийняти нових візитерів!

На фото: українські страви могли безкоштовно скуштувати усі охочі.

Для довідки: Майже чотири місяці у 1659 р. продовжувалася битва між військами Великого князівства Руського (Київської, Чернігівської, Брацлавської, Руської, Подiлської, Волинських земель в союзі з кримькотатарським й дейнецьким військом) та військами московітського царства. Кульмінаційні баталії відбувалися з 7 по 9 липня,  саме ці події історики називають Конотопською битвою.   Оскільки Москва порушила пакт 1654 року, гетьман Іван Виговський ініціював об’єднання з Польщею. Цей союз став причиною наступу Москви на Україну. Саме тоді у битві під Конотопом незначними силами, а саме 4-тисячним козацьким військом Виговський завдав нищівної поразки стотисячній царській армії під проводом Трубецького.

На фото: безкоштовні екскурсії по місту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотопськабитва #2017
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...