• Головна
  • Сумщина має найвищі показники хімекспорту в Україні
08:00, 10 липня 2017 р.

Сумщина має найвищі показники хімекспорту в Україні

Сумщина, на противагу іншим українським областям, експортує в ЄС більше товарів хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості. У 2016 році в хімічній сфері регіону простежується істотний прогрес, очевидно, він і привів до поліпшення загальних експортних показників області.

За даними інфографіки проекту Представництва ЄС про перспективи та переваги зони вільної торгівлі UopenEU, частка експорту з Сумської області в країни Європейського Союзу склала 28,5%, що на 5% більше, ніж у 2015 році. Варто відзначити, що продажі хімічної продукції зросли на 43, 5%. Між іншим, приріст експорту області спостерігається і в інших товарних групах, зокрема регіональний показник продажів недорогоцінних металів та виробів з них піднявся на 30,6 процентних пунктів, а механічного обладнання - на 16,6.

Як повідомляє Державна служба статистики Сумської області, найбільше товарів з регіону імпортують такі країни ЄС: Німеччина, експорт якої склав 29363,9 тис. дол., Румунія, куди продано товарів на 22741,6 тис. дол. і Італія, зовнішня торгівля якої становить 15652,6 тис. дол.

Нагадаємо, що 2016-й став першим роком дії Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Угода принесла в економіку країни позитивні зміни, в результаті яких протягом року двостороння торгівля між Україною та ЄС зростала, а відсоток експорту порівняно з 2015 роком, збільшився на 3,7%. Всі регіони нашої країни стали учасниками торгових відносин з Європейським Союзом, але відсоток експорту та імпорту областей відрізняється.

Сумщина має найвищі показники хімекспорту в Україні, фото-1

 Так, невисокі процентні показники експорту в країни ЄС показали кілька областей: Миколаївська - 18,5%, Харківська - 19,2%, Одеська - 25,3%. Основними товарними групами у структурі українського експорту в країни Європейського Союзу є: машини, обладнання та механізми, деревина та вироби з неї, жири та олії рослинного і тваринного походження, недорогоцінні метали, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості, мінеральні продукти, продукти рослинного походження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #хімічнапромисловість #експорт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...