• Головна
  • Завдяки програмі "Доступні ліки" знизилась кількість хворих, що займаються самолікуванням
08:00, 4 липня 2017 р.

Завдяки програмі "Доступні ліки" знизилась кількість хворих, що займаються самолікуванням

Завдяки програмі "Доступні ліки" знизилась кількість хворих, що займаються самолікуванням

Після початку дії в Україні урядової програми "Доступні ліки", кількість пацієнтів, які звертаються до лікаря, зросла утричі.

Про це заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Кількість хворих, які сьогодні йдуть до лікаря, зросла майже утричі. Це вирішує питання щодо самолікування пацієнтів, щодо відсутності пацієнта на амбулаторному прийомі", - сказав Ілик.

За його словами, люди звертаються із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою та гарантовано отримують від лікаря рецепт, по якому в аптеці можна безкоштовно або з незначною доплатою взяти ліки.

Нагадаємо: ми повідомляли в яких саме аптеках Конотопа можна придбати ліки на пільгових умовах.

"До речі, кількість лікарських засобів, ефективних, безпечних, життєво необхідних, тих, які оновлені у національному переліку, ті, які рекомендує ВООЗ, споживання цих лікарських засобів в Україні зросло у 2,5 рази", - додав заступник міністра.

Крім того, наголосив він, реалізація програми "Доступні ліки" вплинула на зниження середньозваженої ціни упаковки лікарського засобу. "Ті лікарські засоби, які є у проекті відшкодування, знизили свою вартість фактично на 90%. Це означає, що ціни на них зменшилися майже удвічі, і що головне - пацієнт має вибір і має можливість отримати лікарський засіб безкоштовно або із невеликою доплатою", - додав Ілик.

Реалізація урядової програми "Доступні ліки" стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. Пацієнтам в аптеках, які беруть участь у програмі, безкоштовно або з незначною доплатою видають ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Пацієнт повинен принести в аптеку рецепт від лікаря на засіб, який відповідає його стану. Для ефективного використання бюджетних коштів його виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #Доступніліки #урядовапрограма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...