• Головна
  • Чоловіки до 43 років отримують повістки: кого і коли заберуть в армію в 2017-му
08:00, 9 червня 2017 р.

Чоловіки до 43 років отримують повістки: кого і коли заберуть в армію в 2017-му

Чоловіки до 43 років отримують повістки: кого і коли заберуть в армію в 2017-му

До кінця червня в армію будуть забирати молодих людей віком від 20 до 27 років. Крім цього, як заявили в Генштабі, в цьому році вперше будуть закликати українців з вищою освітою, які в університетах отримали військові звання. Кого і як торкнеться призов в армію в цьому році, пише Ukr.Media.

Щороку військові кафедри закінчують близько 10 тисяч українців. Ще кілька років тому, отримавши військове звання при вищому навчальному закладі, юнаки звільнялися від призову на строкову службу. У цьому році ситуація кардинально змінилася. Тепер в армію будуть забирати українців з вищою освітою віком до 43 років на півтора року зі збереженням робочого місця. Відповідний указ підписав міністр оборони Степан Полторак.

У Генеральному штабі пояснили: на службу можуть призвати близько чотирьох тисяч офіцерів запасу. При цьому військкомати будуть враховувати сімейні обставини. Чоловіків, які утримують родину з малолітніми дітьми, "чіпати" будуть в останню чергу. Офіцери пройдуть тримісячну підготовку в навчальних центрах ВСУ. А служитимуть у військових частинах в якості співробітників молодшого офіцерського складу. У зону проведення бойових дій офіцерів запасу, обіцяють в Генштабі, не відправлятимуть. "Вони (офіцери запасу) також можуть залучатися до служби в АТО, але тільки в добровільному порядку і після укладення відповідного контракту", – зазначив заступник начальника Генштабу генерал-лейтенант Артур Артеменко.

Ще кілька місяців тому президент підписав Закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вдосконалення порядку проходження військової служби". Згідно з документом, військові, які підписали контракт і в особливий період не мали права звільнитися зі Збройних Сил, тепер зможуть повернутися додому. Призов українців з військовими званнями на службу, в тому числі, дозволить замінити тих контрактників, які прийняли рішення звільнитися.

Військові також зазначають: служити будуть на рівних і чоловіки і жінки. Правда, серед українок тих, хто закінчив військову кафедру, значно менше. "Всі – чоловіки і жінки будуть призиватися на рівних умовах. Хочу відзначити, що жінки довели свою здатність виконувати завдання, в тому числі в районах проведення АТО, не гірше за чоловіків. Ми пишаємося такими жінками. Тому жінки будуть також залучатися до служби певним порядком, – цитує прес-служба Міноборони Артура Артеменка.

Нагадаємо, за ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі строком до трьох років. Як зазначає юрист Юрій Зюгманд, на ділі ухильниками "світить" умовний термін. При цьому адвокат зазначає, по закінченню умовного терміну судимість знімається. Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. До речі, відповідно до закону, роботодавці зобов'язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку.(ч. 4 ст. 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03. 1992 р. № 2232-XII).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#службавармії #повістка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...