• Головна
  • Сьогодні - Всесвітній день без тютюну
13:00, 31 травня 2017 р.

Сьогодні - Всесвітній день без тютюну

Сьогодні - Всесвітній день без тютюну

Щорічно 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну. Він покликаний привернути увагу громадськості до проблеми паління, його згубного впливу на здоров’я людей та для того, аби вжити заходів зі зменшення масштабів вживання тютюну у світі. Тема Всесвітнього дня без тютюну у 2017 році – «Тютюн – загроза для розвитку».

Вплив куріння на організм людини

Під час горіння сигарети виділяється більше 4 тисяч шкідливих хімічних речовин, які й несуть головну небезпеку для здоров’я курця та оточуючих його людей. Разом із димом вдихаються смоли, миш’як, бензол, полоній, формальдегід та інші надзвичайно руйнівні для організму речовини.

Згідно статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно у світі гине 6 млн людей саме від захворювань, спровокованих курінням. Під час потрапляння до організму тютюнового диму порушується провідність нервових імпульсів, які відповідальні за стан більшості органів та систем. Результат – безліч фатальних патологій.

Вплив паління на легені та дихальні шляхи. Головну небезпеку паління несе для дихальної системи людини: шкідливі речовини уражають тканини дихальних шляхів, уповільнюють роботу війок трахеї. Смоли осідають на альвеолах легенів, що призводить до зменшення площі для газообміну. Також від тютюну звужуються бронхи, токсини погано виводяться із дихальних шляхів. В результаті всі речовини під час вдиху осідають на тканинах легенів, звідти всмоктуються у кров та розносяться по організму, провокуючи низку смертельно небезпечних хвороб.

Вплив куріння на серцево-судинну систему. Нікотин сприяє звуженню судин, наслідком чого є тромбоз, інсульт тощо. Через чадний газ, який накопичується в артеріях, кров по судинах починає рухатися повільніше, наслідок чого – гіпоксія (нестача кисню). Тютюнопаління призводить до підвищення артеріального тиску, прискорення частоти серцевих скорочень. Куріння збільшує рівень холестерину в крові, що також є причиною інфаркту, інсульту, формування тромбів.

Паління є причиною таких хвороб:

- рак, особливо рак легенів, бронхів, трахеї, гортані, стравоходу, сечового міхура, підшлункової залози;

- серцево-судинні захворювання: ішемічна хвороба серця, інсульт, тромбоз тощо;

- хвороби органів травлення: поліпи у товстому кишківнику, виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, гастрити;

- хвороби дихальної системи: бронхіальна астма, хронічний риніт, туберкульоз, хронічний бронхіт;

- захворювання ротової порожнини: пожовтіння зубної емалі, некротичний виразковий гінгівіт, пародонтит, онкологічні ураження слизових оболонок в роті;

- порушення роботи опорно-рухового апарату: остеопороз, ревматоїдний артрит;

- офтальмологічні хвороби: ураження сітківки ока, тютюнова амбліопія (втрата зору), катаракта;

- патології репродуктивної системи: менструальні дисфункції, зниження фертильності (здатності завагітніти та виносити дитину – у жінок, запліднити – у чоловіків), ранній клімакс, статева дисфункція, погіршення якості сперми;

- інші хвороби: цукровий діабет ІІ типу, депресія, розсіяний склероз тощо.

Вплив паління на зовнішність

Крім того, паління має дуже негативний вплив на зовнішність людини. Особливо страждає шкіра: через порушення кровопостачання вона залишається без необхідних поживних речовин та кисню, тому стає сіруватого відтінку, втрачає свою еластичність, на ній з’являються зморшки.

Також куріння негативно впливає на естетичний вигляд ротової порожнини: зуби стають жовтими, ясна запалюються, через це зуби можуть випадати. Не варто забувати і про поганий запах з рота курця.

У Всесвітній день без тютюну слід зайвий раз замислитися про все негативне, що тягне за собою паління та проаналізувати, чи варто заради згубної звички наражати на небезпеку себе та оточуючих людей?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Деньбезтютюну
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...