• Головна
  • На Сумщині стрімко зросли випадки хвороби Лайма, що передається укусом кліщів
08:30, 16 червня 2017 р.

На Сумщині стрімко зросли випадки хвороби Лайма, що передається укусом кліщів

На території Сумської області в останні роки почастішали випадки хвороби Лайма. Про це повідомляє Сумський обласний лабораторний центр. Для порівняння: в 2015 р. було зареєстровано 15 випадків хвороби Лайма*, що в 5 разів більше, ніж в 2014 р., коли було зареєстровано всього 3 випадки.

Показники захворюваності на хворобу Лайма в Сумській області перевищують середньоукраїнські показники в 2 рази. Причиною захворювання є іксодові кліщі, які окрім хвороби Лайма є переносниками таких захворювань, як кліщовий енцефаліт, лихоманка КУ, туляремія та інші.

Територія Сумської області відноситься до епідемічно неблагополучної території на природно-вогнищеві трансмісивні інфекції. Активність кліщів зростає в кінці весни та на початку літа. Вони дуже люблять вологу і тепло, не переносять сонце і засуху. Улюблені місця - лісові стежки й узбіччя доріг, чагарники, травостій.

Кліщі чіпляються за одяг людей, можуть присмоктуватися на покриту волосяним покривом область голови, вуха, ліктьові і колінні суглоби, руки і ноги. Укус цих комах практично невідчутний. Неприємне відчуття виникає через декілька годин або діб після укусу: починається свербіж, подразнення, а нерідко і запалення шкіри. Розмір кліща, який насмоктався крові, зростає у декілька разів.

Навіть якщо укус кліща був короткочасним, ризик зараження кліщовими інфекціями не виключається.

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується:

  •  одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором;
  • проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години, та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, вкриті волоссям;
  • звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі;
  • вдома одразу змінити одяг, білизну, потрібно ретельно його оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому! Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;
  • якщо разом з вами на природі перебував ваш пес – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання;
  • використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів), які слід купувати в аптечній мережі.

Як видаляти кліща:

  • Не змащуйте кліща олією та іншми олійними речовинами!
  • Кліща необхідно видалити, не торкаючись руками (якщо торкнулися, вимийте руки). Його видаляють:

а) пінцетом; вхопити якомога ближче до шкіри і повільно похитуючи витягнути;

б) накинути петлю з товстої нитки, затягнути і повільно видалити кліща;

в) використовуються рукавички і целофанову обгортку (при відсутності пінцета і товстої нитки).

  • Місце укусу обробити йодом (спиртом, одеколоном або іншим дезінфікуючою речовиною).
  • При можливості звернутися в найближчий травмпункт (мед. пункт, поліклініку) для кваліфаційної допомоги видалення кліща.

__________________

*Зовнішні прояви хвороби Лайма: підвищення температури тіла до 38 о С. на фоні загального нездужання. Головний біль, нудота, загальна слабкість, відчуття стягування і порушення чутливості в області укусу кліща, біль у суглобах. На місці укусу кліща з'являється набряк, почервоніння, еритема, оточена валиком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #кліщі #хворобаЛайма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...