• Головна
  • В Києві розповідали про козацьку топоніміку Конотопщини
08:00, 30 березня 2017 р.

В Києві розповідали про козацьку топоніміку Конотопщини

Вже 26 років поспіль українські вчені гуманітарії збираються на великий науковий форум до міста Києва, на міжнародну конференцію «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні». В роботі брали участь понад 160 відомих науковців, працівників музеїв та освітніх установ з усієї України, та зокрема, з Конотопа.

Конфренція проходила 21-22 березня 2017 року у приміщенні громадської організації «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури». До програми конференції увійшло понад 120 доповідей і повідомлень стосовно різних проблем дослідження матеріальних і нематеріальних пам’яток ХІІІ - ХVІІІ століття.

У двох пленарних і чотирьох секційних засіданнях були обговорені питання походження українського козацтва, окремих подій його славної історії, різних аспектів життя та діяльності представників козацької старшини. В роботі брали участь з новими повідомленнями та доповідями понад 160 відомих науковців, працівників музеїв та освітніх установ, з різних міст України. Зокрема, в роботі секції «Історико-краєзнавчі розвідки» взяв участь науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О. М. Лазаревського Шаміль Акічев з доповіддю «Козацька топоніміка Конотопщини».

На завершення конференції були підведені підсумки досліджень науковців, окреслені перспективи вивчення, упорядкування і використання пам’яток козацької доби. За результатами роботи конференції заплановано видання 26-ї збірки наукових матеріалів, до якої будуть включені і доповіді конотопських музейних працівників – Шаміля Акічева «Козацька топоніміка Конотопщини» та Ніни Несвідоміної, Ірини Капустіної «Гетьманська резиденція – Батурин».

Учасники конференції отримали запрошення від Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О. М. Лазаревського до участі у роботі наукової конференції «VIII Конотопські читання», що відбудеться 12 вересня 2017 у нашому місті на базі музею-садиби генерала М. І. Драгомирова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #Козацькатопоніміка #ШамільАкічев
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...