• Головна
  • В конотопській гімназії опановували три виміри демократичної школи
08:00, 27 березня 2017 р.

В конотопській гімназії опановували три виміри демократичної школи

Аби підтримати реформи середньої освіти в Україні, була впроваджена програма "Демократична школа", мета якої - сприяти втіленню принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини в Україні. Подібні Школи впроваджені по всій Україні,  включаючи підконтрольні території Донецької та Луганської областей.

Минулого тижня тренери програми завітали до Конотопської гімназії, де проходив тренінг "Три виміри демократичної школи". Присутні гімназисти, викладачі, адміністрація закладу, батьки та представники громадськості спробували зануритися в уявну демократичну школу, якою вона має бути насправді. Оцінювали поточний рівень демократизації школи через три виміри: демократичне середовище і врядування, навчальна і виховна сфера, співпраця з батьками і громадою.

В конотопській гімназії опановували три виміри демократичної школи, фото-1

Тренери, а це були кандидат історичних наук університета Драгоманова, Тетяна Мелещенко (Київ), та представник громадської організації "Лев" (м. Львів),  Андрій Круп'як - впевнені: освіта допоможе відстоювати права людини та досягти суспільниг змін. Саме це вони і намагалися впровадити в одному з навчальних закладів Конотопа.

В конотопській гімназії опановували три виміри демократичної школи, фото-2

Під час тренінгу, об'єднавшись в невеликі групи, присутні обговорювали, що ж таке насправді демократія та права людини, та як це на практиці впровадити у їх школі, після чого робили невелику презентацію, визначаючи плюси та мінуси певних змін. 

В конотопській гімназії опановували три виміри демократичної школи, фото-3

"Все починається з дітей, як їх навчити, такими вони і будуть. Хтось з них стане мером, хтось - депутатом Верховної Ради, Президентом. Вони мають створити справжнє демократичне суспільство в нашій країні, - зазначили тренери. - Адже зараз Україна лише зовні виглядає демократичною, але, на жаль, ця демократія формальна".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #гімназія #Демократичнашкола #тренінг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...