• Головна
  • Повідомивши конфіденційні дані своїх платіжних карток, двоє конотопців втратили 12 тисяч гривень
09:00, 16 березня 2017 р.

Повідомивши конфіденційні дані своїх платіжних карток, двоє конотопців втратили 12 тисяч гривень

За минулу добу відразу двоє жителів міста та району стали жертвами шахраїв. І хоча сценарії, за якими діяли шахраї, були далеко не нові, аферистам вдалося виманити у довірливих громадян понад 12 тисяч гривень, йдеться у повідомленні на сайті нацполіції.

Першим у шахрайську пастку потрапив 48-річний мешканець Конотопа. Чоловік розповів: близько обіду на стільниковий телефон надійшло смс-повідомлення про те, що його зарплатна картка тимчасово заблокована, і для її розблокування необхідно зателефонувати на відповідний номер телефону. Потерпілий не став зволікати та, здійснивши телефонний дзвінок, повідомив так званому «представнику служби безпеки банку» необхідні реквізити банківської картки, а також цифровий код, що надійшов під час розмови новим повідомленням. В результаті такої нехитрої махінації з рахунку конотопчанина було знято майже п’ять тисяч гривень.

А от 40-річна жителька району через власну необачність втратила не лише всі свої заощадження, а й дала доступ невідомим шахраям до банківського рахунку свого чоловіка. За словами потерпілої, вдень на мобільний її чоловіка надійшов телефонний дзвінок. Піднявши слухавку, вона почула голос незнайомця, який, представившись працівником банку, повідомив, що спливає термін дії зарплатної картки, і для його продовження необхідно назвати особисті дані власника картки, її номер та пін-код.

«Псевдобанкір» настільки задурив голову жінці, що вона, не замислюючись, повідомила йому не лише дані зарплатної та кредитної карток чоловіка, а й двох своїх. Яким же було розчарування подружжя, коли, прийшовши до фінансової установи, справжні працівники банку повідомили їм, що з їх кредитних карток були зняті грошові кошти на загальну суму сім з половиною тисяч гривень.

Сьогодні працівники поліції роблять все можливе, аби встановити особи аферистів. За даними фактами правоохоронці вже відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), санкція якої передбачає до трьох років обмеження волі.

«Аби іншим жителям регіону не потрапити у аналогічну ситуацію, - говорить т.в.о. начальника Конотопського відділу поліції Вадим Зябров, - поліція радить всім громадянам бути дуже обережними під час подібних телефонних розмов. За жодних обставин не слід ділитися конфіденційною інформацією з незнайомцями, ким би вони не представлялись. В разі ж необхідності потрібно звернутися безпосередньо до працівників фінансової установи, щоб бути певними, що інформація потрібна дійсно банківським співробітникам в обґрунтованих цілях. Але якщо так вже сталось, що людину ввели в оману, і вона стала жертвою шахрайства, їй слід негайно звернутися за допомогою до поліції».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #аферисти #платіжнакартка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...