• Головна
  • Хто ж платитиме за додаткові ліжко-місця в Конотопській ЦРЛ?
07:30, 10 березня 2017 р.

Хто ж платитиме за додаткові ліжко-місця в Конотопській ЦРЛ?

В Конотопській РДА інформують, що медичні послуги населенню району на первинному рівні забезпечує Центр первинної медико-санітарної допомоги Конотопщини, а Конотопська ЦРЛ знаходиться у цьому ланцюгу на вторинному рівні.

Прес-служба райдержадміністрації пише, що фінансування закладів охорони здоров’я обох рівнів проводиться за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету. Зокрема, у 2017 році для Конотопського району з держбюджету  передбачена медична субвенція у розмірі 23188,500 тис. грн., з яких 52%  (12 058,0 тис.грн.) переадресовано до бюджету міста Конотоп для забезпечення якісної медичної допомоги сільським жителям в ЦРЛ.

Нагадаємо, що згідно з постановою Кабміну «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» та наказу МОЗ України «Про затвердження методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення» субвенція покриває лише 30 ліжко-місць на 10 тисяч населення.

Конотопська влада ж ухвалила рішення зберегти по 47 ліжко-місць, але щоб утримувати койки понад визначену губернатором норму, з бюджету міста необхідно виділити додатково 17 мільйонів гривень. Аби в повній мірі зберегти існуючі ліжко-місця, необхідно, аби дофінансування відбувалося пропорційно. Тобто, за кожне збережене понад норму ліжко доплачувати має як місто, так і район. Саме це питання обговорювалось представниками влади міста та району на розширеній нараді, яка проходила наприкінці лютого. 

В райраді апелюють: чисельність населення Конотопського району в 3,3 рази менше, ніж у місті. Та й згідно проведеного моніторингу госпіталізації амбулаторно-поліклінічних звернень жителів села до ЦРЛ, медичною допомогою у КЗ за рік користується близько 6 тисяч сільського населення, що складає 19-20% до середньорічної чисельності населення району.

Окрім цього восени 2016 року жителі району зібрали та безоплатно передали до Конотопської ЦРЛ для харчування хворих картоплю та інші овочі загальною вартістю 91,4 тис. грн.

В районі згадали, що зі свого бюджету у 2016 році вони передали до КЗ «Конотопська центральна районна лікарня ім. академіка М. Давидова» 500 тис. грн. на добудову пологового відділення та придбання меблів і обладнання, а також 48, 7 тис.грн.  -  для придбання обладнання для операційних блоків.

З бюджету Конотопщини виділяються кошти і на обласну лікарню, але головним напрямком в медичній галузі району залишається розвиток первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), що представлений 8 амбулаторіями загальної практики – сімейної медицини, 4 сільськими лікарськими амбулаторіями та 9 фельдшерсько-акушерськими пунктами. В РДА зазаначають, що це особливо актуально для населення району, адже у сільській місцевості на сьогодні проживає значна кількість людей похилого віку, непрацездатних і соціально незахищених осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #ЦРЛ #фінансування #район
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...