• Головна
  • Не блокувати трасу, а створювати молочні кооперативи - позиція Конотопської РДА в "молочній блокаді"
Відео
16:30, 20 лютого 2017 р.

Не блокувати трасу, а створювати молочні кооперативи - позиція Конотопської РДА в "молочній блокаді"

Відео

Ситуацію що наразі склалася у Конотопському районі внаслідок зниження рівня закупівельної ціни на молоко, прокоментували керівники району Микола Горбенко та Анатолій Боярчук під час прес-конференції в райдержадміністрації

Починаючи з 15 лютого селяни, обурені зниженням рівня закупівельної ціни на молоко, відмовилися здавати молоко заготівельним підприємствам (м. Полтава, м. Шостка, м. Ромни тощо) по 4 гривні. Вимога населення до відповідних молокозбирачів: підвищити закупівельну ціну на молоко до 5-6 грн. Формою протесту громадян стало блокування транспортних засобів молокозбирачів та недопущення їх на територію населених пунктів. А 17-18 лютого міські активісти та селяни шинами та шипами перекрили трасу на Ромни.

Для порівняння: у районному центрі селяни з ближніх сіл можуть реалізувати молоко у середньому за 15 грн./літр, пакетоване молоко коштує як мінімум 17,5 грн./літр.

Дане питання викликало жваву дискусію серед представників ЗМІ, громадських об’єднань, районних організацій сільськогосподарського спрямування, молокозаготівельних підприємств, котрі закуповують молоко у населення Конотопського району.

Висловлюючи свою позицію у врегулюванні даного питання, голова Конотопської райдержадміністрації Микола Горбенко зауважив, що територіальним громадам потрібно першочергово розглядати питання можливості створення молочних кооперативів об’єднань громадян. «Саме така кооперація, успішний досвід функціонування якої вже доведено закордонниками, дозволить приватним господарствам перейти на новий і якісний рівень виробництва», – стверджує Микола Горбенко. Тим паче, що на сьогодні в господарствах населення утримується приблизно 3 тис. корів.

Під час діалогу представники районної влади висловили своє бачення з приводу відновлення роботи Конотопського молокозаводу, на молочну продукцію якого завжди був попит, тим більше, що підприємство має належну сировинну базу, є ринок збуту. Для цього потрібно тільки спільні зусилля й конструктивний діалог між власниками заводу та владою.

У ході прес-конференції Микола Горбенко також звернувся з проханням до представників молокоприймальних підприємств, щоб у разі зменшення ціни на молоко, аргументовано роз’яснювати людям причини свого рішення та завчасно попереджати про це населення.

«Проблемні питання наших жителів потрібно спільними зусиллями вирішувати, а не перетворювати на політику й шукати ворогів. Безумовно, опуститися до рівня необгрунтованих звинувачень найпростіше, але конфронтацією ніколи нічого не вирішувалось, це потрібно пам’ятати», - наприкінці звернувся Микола Горбенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #молочнаблокада
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...