• Головна
  • В Конотопі відкрили меморіальну дошку герою бандерівського підпілля
(+ВІДЕО)
14:00, 11 лютого 2017 р.

В Конотопі відкрили меморіальну дошку герою бандерівського підпілля

(+ВІДЕО)

Сьогодні в Конотопі відкрили меморіальну дошку видатному борцю за незалежність України, Григорію Скибі. Міський голова Артем Семеніхін та голова благодійного фонду "Героїка" Павло Подобєд взяли безпосередню участь у церемонії відкриття.

Пам’ятний знак встановлено за адресою вул. Парківська, 8, на будівлі Станції юних туристів - саме тут раніше функціонувала школа, де працював Григорій Скиба.

В Конотопі відкрили меморіальну дошку герою бандерівського підпілля, фото-1

Цього ж дня в Конотопській центральній міській бібліотеці ім. С. І. Пономарьова голова благодійного фонду «Героїка» Павло Подобєд прочитав лекцію «Історія бойових дій українців з більшовиками на залізничній гілці Конотоп-Бахмач-Крути в січні 1918 року».

Виступ Павла Подобєда та перегляд відеофільму «Бій під Бахмачем» зацікавив присутніх на заході краєзнавців, істориків та просто не байдужих до рідного краю мешканців міста.

Чудовим доповненням лекції Павла Подобєда став виступ історика з Києва, активіста благодійного фонду «Героїка» Андрія Ковальова. 

_______________

Довідково: Скиба Григорій Андрійович – «Гас» (10.01.1893, с. Дептівка – 10.04.1956) – козак 4-ї Сірожупанної дивізії Армії УНР, Конотопський окружний провідник ОУН (б).

Уродженець с. Дептівка на Конотопщині. Телеграфіст за фахом. Учасник Першої світової війни. Вояк повстанського загону отамана Сорочинського (липень 1919 р). До Армії УНР зголосився добровольцем в серпні 1919 р. Учасник боїв з Червоною армією. Восени 1920 р., разом з українським військом, відступив на територію Польщі, де потрапив до таборів інтернованих. У 1923 р. повернувся в Україну. В'язень ГУЛАГу. Після звільнення з табору оселився у м. Кривий Ріг, працював бухгалтером у «Криворіжбуді».

Під час Другої світової війни працював у статистичному відділі міської управи, де познайомився з іншим ветераном Армії УНР – сотником Петро Петієм. За пропозицією сотника зголосився до ОУН(б). За підпільну антинімецьку діяльність перебував під арештом Гестапо. Творець українського націоналістичного підпілля на Конотопщині, згодом - Конотопський окружний провідник ОУН (б). У 1946 р. засуджений до 15 років ГУЛАГу і 5 років поразки у громадянських правах. Помер у більшовицькому концтаборі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #ГригорійСкиба #меморіальнадошка #бандерівськийрух
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...