• Головна
  • Зелений туризм – перспективний напрямок для розвитку Конотопщини
10:30, 17 січня 2017 р.

Зелений туризм – перспективний напрямок для розвитку Конотопщини

За прикладом Європи, де зелений туризм розвинений вже давно, об’єднані територіальні громади Сумщини мають можливість створити ще одне джерело наповнення своїх бюджетів.

На Сумщині є чимало мальовничих куточків, цікаві традиції та ідейні натхненники, які можуть у перспективі розвивати в сільській місцевості зелений туризм. Сьогодні такий вид діяльності широко підтримується на державному рівні.

Непогані перспективи щодо розвитку зеленого туризму в області має Сумщина. Зокрема, в області створено туристичний кластер «Посулля», куди входять наразі 8 учасників. Метою цього кластеру є сприяння культурному відродженню та духовному збагаченню українців, всебічному розвитку традицій та звичаїв тощо шляхом координації спільних дій та спільного маркетингу туристичної інфраструктури регіону задля поліпшення екологічного стану, оздоровлення населення, аматорсько-спортивної і просвітницької діяльності.

Станом на сьогодні в області нараховується 18 садиб, які надають послуги у сфері сільського туризму. Вони розміщені у Конотопському, Середино-Будському, Краснопільському, Білопільському, Недригайлівському, Лебединському, Сумському, Путивльському та Роменському районах.

Подібних садиб в області значно більше, але лише окремі з них декларують свою діяльність у сільських радах. Адже закони «Про туризм» та «Про особисте (фермерське) селянське господарство», якими регламентуються послуги у сфері зеленого туризму, не зобов’язують їх це робити.

Для ідейних натхненників, які можуть розвивати в сільській місцевості зелений туризм, щороку проводяться виставки, семінари, лекції та круглі столи з цієї тематики. Учасники семінару вже відвідали садиби в с. Жолдаки Конотопського району, у с. Костянтинів Недригайлівського району, минулого року виїжджали в село Великі Луки Лебединського району.

9908e-clip-32kb (1)

9908e-clip-32kb (1)

Мета семінарів – заохотити та навчити сільських голів реалізовувати проекти із зеленого туризму у сільській місцевості. Чимало із учасників таких семінарів нині й самі є успішними організаторами зеленого туризму у селах та селищах області. Подібне навчання проводитимуть й для голів об’єднаних громад Сумщини.

Якщо в західній Україні зелений туризм уже широко користується попитом іноземців, то у нас він орієнтований в основному на міського жителя, який би на свята, вікенди або й у відпустку зміг за порівняно не великі кошти насолодитися екологічно чистим повітрям та продуктами харчування, пізнати глибше національні традиції, корисно та цікаво відпочити.

Послуги у сфері зеленого туризму на Сумщині надаються чи не в кожному районі.

Десь вам запропонують просто приїхати в баню чи сауну за межами міста, десь ви зможете винайняти цілу сільську садибу, де відвідувачам, крім житла та харчування, пропонується змістовне дозвілля, а десь навіть надаються такі цікаві послуги як сон на вуликах, катання в кареті тощо.

Крім того, туристів, за їх бажанням, господарі сільських садиб можуть заохочувати до екзотичних для міських жителів занять, наприклад, бажаючі мають можливість приготувати українські страви у справжній печі, самотужки подоїти корову, зробити бринзу чи погодувати страусів тощо.

Задля сприяння розвитку зеленого туризму в області видані інформаційні буклети. Окремі зелені садиби мають свої сайти та сторінки в соцмережах й початківці можуть скористатися таким досвідом. Сумщина має непогані перспективи у цьому напрямку й ініціативних активних людей, які можуть їх реалізувати. 

Зелений туризм у Конотопському районі:

Садиба «Північний ліс»

Зелений туризм – перспективний напрямок для розвитку Конотопщини, фото-2

Адреса:  41600 Україна, Сумська область, Конотопський район,  с. Жолдаки

Послуги: Проживання, харчування, організація екскурсій, дозвілля (катання на конях, рибна ловля, прогулянки до лісу, гра в гольф, відпочинок на річці Сейм та ін..) 

Додаткова інформація:  ПКФ «Ахалтекинец Украины». Розведення та продаж  чистокровних коней.

Контактна інформація: 

Тел. 067-786-53-98,

Тел./факс (05447) 6-22-23

 е- mail: [email protected]

веб-сайт: vk.com/severnijles

Хутір «У Наталки»


Адреса:  41600 Україна, Сумська область, Конотопський район,  с. Жолдаки, вул.Гагаріна,10

Послуги: Проживання, харчування самостійне, організація  дозвілля ( рибна ловля, катання на конях , човні, настільні ігри)

Контактна інформація: Тел. 067-892-51-34

Хутір «Лісовий»


Адреса:  41600 Україна, Сумська область, Конотопський район, с.Новомутин

Послуги: Проживання, харчування, відпочинок на р.Сейм, катання на моторних човнах, конях, прогулянки до лісу.

Контактна інформація: 

 Тел. 096-639-639-6 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотопськийрайон #зеленийтуризм #Жолдаки #Новомутин #адреса
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...