• Головна
  • За відмову від хабарів прикордонників заохочують преміями
10:00, 13 січня 2017 р.

За відмову від хабарів прикордонників заохочують преміями

В Державній прикордонній службі України 6 січня розпочалася чергова відомча антикорупційна акція «Вільні від корупції». Основні заходи мають на меті закріпити у персоналу якості нетерпимості до корупційних проявів  та триватимуть до 31 березня 2017 року, інформує Держприкордонслужба.

Варто зазначити, що протягом минулого року в органах охорони державного кордону проводилась послідовна та ретельна робота по викоріненню корупційних проявів. Ефективного результату вдалося досягти завдяки постійної активної участі персоналу у відповідних антикорупційних операціях, таких як «Чисті руки», «Доброчесність» та «Я не беру хабарів».

На виконання спільної з МОМ і посольством США програми з підвищення потенціалу Держприкордонслужби щодо превенції корупції, у минулому році розроблено соціальний антикорупційний флаєр, який розповсюджено у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон України і контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

Знято соціальний короткометражний антикорупційний відеоролик. Його перегляд викликав суспільний резонанс серед військовослужбовців, спричинив активне обговорення висвітленої корупційної складової. Крім того, зазначений відеоролик презентовано представникам посольства США в Україні, МОМ, ОБСЄ та співробітникам прикордонних відомств і митних органів інших держав. За результатами презентації представниками зазначених організацій надано позитивну оцінку у здійсненні профілактичних заходів серед особового складу Держприкордонслужби.

В рамках напрацювання та реалізації практичних інструментів щодо виховання доброчесності, прозорості та зниження корупційних ризиків у прикордонній сфері у першій декаді грудня минулого року вперше проведено антикорупційний моніторинг (соціологічне опитування) персоналу.

Результатом усіх проведених заходів у минулому році було різке збільшення випадків відмов прикордонників від запропонованої неправомірної вигоди у пунктах пропуску та контрольних пунктах в’їзду-виїзду. І якщо у 2015 році таких випадків було 275, то вже у 2016 році - задокументовано 1022 випадки.

За відмову прикордонників від неправомірної вигоди персонал органів (підрозділів) охорони державного кордону було заохочено грошовою премією чи відомчими відзнаками або зняттям раніше накладеного стягнення. Зокрема, для мотивації та стимулювання персоналу, який відмовився від отримання неправомірних коштів грошовими преміями заохочено понад 1,5 тис. військовослужбовців, із них понад 900 осіб за свідому доброчесну поведінку.

Загальні суми коштів відмов від хабарів склали близько 1 мільйона гривень, з яких громадяни загалом пропонували – близько 250 тисяч гривень, 9,2 тисячі доларів США, 3,4 тисячі євро, 3,1 тисячі фунтів стерлінгів, майже 255 тисяч російських рублів тощо.

Найбільшу кількість відмов від хабарів було зафіксовано на східній ділянці – 463 випадки, та в південному регіоні – 155 випадків.

Переважну більшість грошових коштів прикордонникам пропонували за сприяння у пришвидшеному та безперешкодному пропуску через державний кордон, продовження реєстрації при порушенні термінів перебування в Україні, вирішення питання незаконного переміщення товарів. Крім того, громадяни намагалися відкупитися за не притягнення до адміністративної відповідальності, перетинання кордону по недійсним, підробленим або без належних документів, пропуск через кордон без нотаріально посвідчених згод батьків на виїзд дитини та ін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикордонники #хабарі #премія #відзнака
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...