• Головна
  • На Конотопщині обговорювали переваги об’єднання територіальних громад
09:30, 11 січня 2017 р.

На Конотопщині обговорювали переваги об’єднання територіальних громад

На Конотопщині представники районної влади зустрілися з активом Дубовязівської, Вязівської, Гружчанської, Курилівської, Тернівської, Землянської, Красненської, Салтиківської, Шпотівської територіальних громад.

Під час зустрічі обговорювали переваги об’єднання та стан формування спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ)  у Конотопському районі.  За словами очільника району, у разі створення на території району Дубов’язівської ОТГ, вона буде найбільш потужною не тільки за рахунок  кількості населення, але й за об’єднаними фінансовими ресурсами  та кадровим потенціалом.

«Процес реформування органів місцевого самоврядування є незворотним. Будь-які зміни – це завжди важко і відповідально,  але основною задачею реформи є наближення послуг до громадян та вирішення нагальних проблем розвитку громади», – зазначив  Микола Горбенко.

Мешканцям ОТГ не потрібно буде їздити в місто для отримання соціальних та адміністративних послуг, вони, через обрані ними органи ОТГ, будуть самостійно розпоряджатися своїм об’єднаним бюджетом, тобто об’єднуючись, громади отримують більше повноважень та фінансових ресурсів, створюють свою інфраструктуру.

Також обговорили фінансові переваги при формуванні спроможних територіальних громад, адже об’єднані громади переходять на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом, тобто ОТГ набувають самостійного статусу міст обласного значення.

Держава вже зараз активно підтримує територіальні громади, які вирішили об'єднатися. Зокрема, об'єднаним громадам надаються субвенції на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади, державний фонд регіонального розвитку фінансує реалізацію соціально важливих проектів ОТГ, достатньо лише розробити такий проект і подати заяву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотопськийрайон #територіальнігромади #об'єднання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...