• Головна
  • На Сумщині ще одна смерть від грипу. Як запобігти лиху?
Поради лікаря-інфекціоніста
08:00, 6 грудня 2016 р.

На Сумщині ще одна смерть від грипу. Як запобігти лиху?

Поради лікаря-інфекціоніста

Лікар-інфекціоніст Андрій Сніцар повідомив про першу смерть від грипу у обласній інфекційній лікарні. Медик дав кілька дієвих порад, які допоможуть врятувати життя тим, хто захворів на грип. Поради написані просто та зрозуміло для кожного пересічного громадянина.

1. Головна причина летальних випадків при грипі – пізнє звернення за медичною допомогою і пізня госпіталізація. 2-3 дні вам не краще – викликайте, приходьте, приїжджайте.

Аргументи: послухають легені (немає пневмонії, що розвивається рано і швидко), зміряють сатурацію (насичення крові киснем – рання ознака легеневої недостатності, коли ще "не чути пневмонії"), зроблять аналіз крові з пальця (і часто грізна ознака – зниження лейкоцитів. Також з нього можна сказати, потрібні антибіотики чи ні), рентген (якщо треба).

Якщо пропонують, не відмовляйтеся від госпіталізації. Краще побути кілька днів під наглядом, переконатися у відсутності ускладнень (пневмонія розвивається протягом декількох годин, тільки що не було – вже є). Є випадки, коли швидка тричі пропонувала госпіталізацію, на четвертий привозили з набряком легенів – на жаль.

Таміфлю (єдиний препарат з доведеною активністю проти вірусу грипу) ми теж можемо дати тільки в стаціонарі, його мало. Безкоштовно. Працює він тільки в перші дні хвороби. Лікар "інфекціонці Красовицького" цілодобово, але краще вдень. Вночі можливості (рентген, лабораторія, злий сонний доктор – може не почути))) обмежені.

2. Чим лікуватися вдома в перші 2-3 дні? Думки різні – від залізної віри у свій організм і Комаровського з запереченням всіх "фуфломіцинів" до піни з рота з приводу гомеопатії і уринотерапії. Пити побільше рідини, провітрювати, вологе прибирання – однозначно.

Температуру нижче 38-39 (дивлячись, як переносите) не збивати – організм бореться. Аспірин взагалі не п'ємо, парацетамол може викликати печінкову недостатність (входить в більшість комбінованих препаратів, читайте). Краще – ібупрофен.

"Противірусні та імуномодулятори" – арбідол, аміксин, анаферон, кагоцел, протефлазід, лавомакс, новирин...– що там ще? – див. Комаровського. Якщо "треба ж щось робити?!" і подобається-хочеться-вірите – пийте, шкоди бути не повинно, користь не доведена. Часник, аскорбінка, вітаміни – те ж саме. Краплі в ніс – зволожуючі, а не судинозвужувальні, полоскання і дезінфекція горла (розумійте мене правильно)) – так. Кашель сухий – вологий з мокротою – відхаркувальні і розріджуючі (мукалтин та ін). Таміфлю (осельтамівір) – так, якщо знайдете. Антибіотики самі не починайте – при "відсутності бактерій" допомагають вірусу проникати далі, на вірус не діють.

3. Особливо обережними треба бути людям з ожирінням, будь-якими іншими супутніми захворюваннями – кожен про свої проблеми повинен знати. Літні люди, молодь – на мій погляд, без різниці. І молоді спортсмени вмирали, але частіше люди за 40-50. Стать – без різниці. Про дітей мене не питайте – до педіатрів. Я не сімейний всевідаючий лікар. До речі, є і дитяча смерть від грипу наприкінці листопада.

4. Вакцинація – так. Серед вакцинованих жодного смертного випадку. Тільки вакцину управлінці в Україну не закупили, або її дуже мало. Співробітників прищепив, так як почали займатися питанням ще в серпні. Обіцяють до середини грудня – рийтеся в інтернеті (з користю))), запитуйте в аптеках (під замовлення можуть привезти).

У минулому сезоні грип розігрався після різдва, зараз раніше. Кажу до того, що все-таки не рекомендую робити щеплення в розпал епідемії, краще заздалегідь – "імунка відволікається" на вакцину, а навколо вірус (хоча є думка, що можна, але думаю, пов'язано з тим, що поки розкачаются, закуплять вакцину... А куди її потім дівати, сезонну? Прививайтесь після епідемії)) Начебто наш "Північно-Східний інститут-Казка" збирався прищеплювати на комерційній основі – уточнюйте.

5. Захворіли – сидіть вдома (краще лежати). Не погіршуйте ні свій стан, ні стан оточуючих. Всі ми вважаємо себе міцними і невбиваємими, всім треба заробляти, у всіх є невідкладні плани - а тут така прикра затримка. Все швидко закінчується і пріоритети змінюються. Тільки іноді пізно.

В сім'ї можуть хворіти по-різному. Два легко, "на ногах", третій помер. Будь-яке ГРЗ в умовах епідемії розглядайте як грип. Любіть себе і близьких, не будьте необачними, не робіть безповоротних дурниць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Будете ли вы прививаться против гриппа?
проголосували 22 відвідувачів
Да, буду обязательно
4,5%
Нет, не буду
86,4%
Пока не решил(а)
9,1%
#Конотоп #грип #лікар-інфекціоніст #профілактика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...