• Головна
  • На Сумщині превалює міський тип сказу, а відсутність фінансування зводить роботу ветслужби нанівець
11:00, 14 листопада 2016 р.

На Сумщині превалює міський тип сказу, а відсутність фінансування зводить роботу ветслужби нанівець

Влада закликає жителів Сумщини до обережності у поводженні з тваринами.  До переліку можливих носіїв хвороби на сказ входять собаки, коти, червоні лисиці та гризуни різних видів

На відеоселекторному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації було обговорено причини загострення епізоотичної ситуації по сказу тварин на Сумщині та шляхи їх вирішення. 

«На сьогодні ми маємо зламаний механізм профілактики. Відсутність фінансування протиепізоотичних заходів в повній мірі зводить всю роботу фахівців ветеринарної медицини нанівець. Отже перед нами стоїть важливе завдання не допустити значного загострення епізоотичної ситуації щодо сказу тварин, маючи на озброєнні тільки законодавчу базу», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Подопригора. 

За словами начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктора Науменка, аналіз сплеску захворювання на сказ по видам тварин показав, що привалює міський тип сказу. Такий ріст міг виникнути з трьох причин: по-перше, це значне зменшення імунізації собак та котів; по-друге, природне збільшення популяції червоної лисиці, гризунів і по-третє, відсутність пероральної імунізації дикої фауни

Наразі вільними від захворювання залишаються Конотопський, Білопільський, Краснопільський, Охтирський, Тростянецький райони, а також міста Конотоп, Ромни, Охтирка та Шостка.

У зв’язку з ситуацією, що склалася, заступник голови облдержадміністрації закликав населення області бути обережним у контактах з можливими носіями хвороби та доручив головам Державних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях провести роботу серед громади районів та міст на предмет виділення коштів на придбання вакцини для проведення вимушених оздоровчих заходів, переглянути правила утримання домашніх непродуктивних тварин, забезпечення ветеринарно-санітарних норм населенням та вжиття відповідних адміністративних заходів при порушеннях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотопщина #сказ #ветслужба #імунізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...