• Головна
  • Ще раз про субсидії в питаннях і відповідях
08:00, 9 листопада 2016 р.

Ще раз про субсидії в питаннях і відповідях

Чи потрібно звертатися за субсидією на наступний опалювальний період? Як нараховують субсидію пільговикам? Чи потрібно сплачувати за газ, якщо раніш була переплата? На ці та інші запитання відповідає Конотопське УСЗН.

- Чи потрібно звертатися за субсидією на опалювальний період?

- Якщо Ви вже отримували субсидію у 2016 році, то дію субсидії на наступний строк буде продовжено без Вашого звернення.

Але, якщо у Вас змінився склад зареєстрованих осіб (будь-хто виписався або прописався у житловому приміщенні), ви зобов’язані повідомити про це протягом місяця (надати заяву та декларацію до управління; каб.№1).

На наступний термін субсидія призначається також за особистим зверненням громадян у наступних випадках:

- якщо ви опалюєте будинок твердим паливом;

- якщо ви є орендарем (винаймаєте житло в іншої особи);

- якщо розмір плати за послуги у межах соціальних нормативів не перевищував обов’язкову плату протягом опалювального сезону (субсидія взимку дорівнювала 0,00 грн.).

- Як нараховується субсидія, якщо є пільга?
- У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. У разі, якщо субсидія дорівнює 0,00 грн., особи користуються пільгами.

- Чи мають право не враховувати до сукупного доходу сім’ї розмір отриманої заробітної плати у минулому році, якщо на даний час людина не працює і отримує пенсію за віком?

- У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особи є непрацюючими пенсіонерами, які не мають інших доходів, крім пенсії, до їх середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

- Які доходи беруться у фізичних осіб-підприємців?

- Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку:

1) першої групи - враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму(1378х2=2756);

2) другої групи - трьох розмірів прожиткового мінімуму (1378х3=4134);

3)третьої групи - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму (1378х4=5512).
При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

- Якщо працездатна особа не працює і не має ніяких доходів, то як у такому випадку буде розраховуватися субсидія?

- Для працездатних осіб у яких відсутні доходи за минулий календарний рік, у розрахунок субсидії за кожний місяць включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Якщо працездатні особи перебували на обліку в центрі зайнятості або навчалися на денній формі навчання у минулому календарному році, повинні повідомити про це управління соціального захисту населення.

Якщо студенти або особи, які перебували на обліку в центрі зайнятості мали доходи у минулому році, то враховується їх фактичний дохід. Якщо доходи відсутні – враховується дохід на рівні одного прожиткового мінімуму(1378).

- Які доходи беруться у розрахунок субсидії, якщо людина перебувала на строковій службі?

- Для осіб, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

- Чи повинна людина сплачувати квитанцію за природний газ, якщо у неї була переплата по цій послузі?

У вересні 2016 року, згідно з постановою КМУ від 23.08.2016 №534, ТОВ «Сумигаз ЗБУТ» проведено перерахунок невикористаних субсидій за газ, який використовувався на опалення житлового приміщення, про що конотопців повідомили у квитанціях за газ. Принцип перерахунку такий: від суми субсидії за весь опалювальний період віднімається вартість використаного газу, до вказаної вартості додається ще вартість 100 куб.м газу, які залишаються на рахунку на літній період. Решта повертається до державного бюджету.
Якщо спожили газ за період з 01.05.2016 по 30.09.2016 більше, ніж 100 м3, то за газ спожитий понад норму (100 м3) необхідно сплатити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #субсидії #питання #відповіді
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...