• Головна
  • Конотопська чиновниця у складі української делегації відвідала США
09:00, 13 жовтня 2016 р.

Конотопська чиновниця у складі української делегації відвідала США

У вересні 2016 року начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки міської ради Анастасія Загородня, як учасник програми «Відкритий Світ», відвідала Сполучені Штати Америки.

Програма «Відкритий світ» є єдиною програмою обмінів усередині законодавчої гілки влади США й отримує щорічне фінансування від Конгресу. Управління програмою здійснюється Центром «Відкритий Світ» при Бібліотеці Конгресу - незалежним федеральним агентством. На контрактній основі із Центром «Відкритий світ» працює американська неурядова організація: «Американські Ради з Міжнародної Освіти».

Перший день навчальної поїздки розпочався у місті Вашингтон, де на делегатів від України чекали офіційні зустрічі та насичена інформаційна програма: привітання керівника програми Центру лідерства «Відкритий Світ» Льюіса Маданіка; зустріч з продюсером української служби «Голосу Америки» Мирославою Гонгадзе; зустріч з віце-президентом Центру пост-конфліктного миру та стабільності Інституту миру США послом Вільямом Б.Тейлором – молодшим; презентація різних аспектів сфери енергетичного регулювання та огляд ринку США з точки зору енергоефективності та використання поновлювальних джерел енергії від представників Національної асоціації контролерів комунальних підприємств (NARUC); цікаві презентації на тему: «Американського федералізму» від д-ра Сема Потоліккіо президента Фундації «Підготовка світових лідерів» та д-ра Джона Брауна з Джорджтаунського університету, які зосередилися на завданнях Конституції та формах рівності, яка є головним американським кредом, висловили міркування щодо того, що саме дозволяє Сполученим Штатам залишатися «сполученими».

Делегація мала можливість поспілкуватися з Джоном М.О’кіфом генеральним директором Центру лідерства «Відкритий Світ» та зустрілася з помічником з законодавчих справ Сенатора США Шеррода Брауна, під час зустрічі розповіли про енергозабезпечення штату Огайо, при цьому основний акцент робився на альтернативній енергетиці (енергія сонця та вітру). 

Звичайно усі делегати долучилися до екскурсії Вашингтоном: відвідавши Бібліотеку Конгресу, Меморіали Лінкольна, Вашингтона, Франкліна Д.Рузвельта, побачили Білий Дім, Капітолій та інші видатні об’єкти Національної алеї столиці Сполучених Штатів.

Решту часу десятиденної навчальної програми делегати провели у місті Цинциннаті Штат Огайо. Це місто відоме завдяки високому рівню вищих навчальних закладів та заснованому конгломерату Procter&Gamble.

Однією з особливостей програми «Відкритий Світ» є те, що під час перебування у США делегати проживають в американських родинах, що дозволяє розширити кругозір та дає можливість одержати більш глибоке враження від життя людей цієї країни.

Програма у Цинцинаті передбачала огляд американського правління від Майка Лемона керуючого округом Колумбія. Цікавою особливістю територіально-адміністративного устрою є розподіл на міста, села та округи, так звані «тауншіпи», - при цьому приналежність до округу чи міста пов'язана з податковим навантаженням на населення. 

У міський раді відбулася зустріч з депутатами. До речі, управління понад 300 тисячним містом (якщо враховувати передмістя - 1,5 мільйонним) здійснює мер та Рада, що складається з 8 депутатів, які обираються кожні 2 роки. Спеціаліст з якості навколишнього середовища Ларі Фолкін, який був присутній на зустрічі розповів про діючу систему енергоменеджменту та презентував «зелений» план Цинцинаті. Приємно відзначити, що наші плани енергетичного розвитку розроблені за тією ж методою та направлені на досягнення однієї цілі – зменшення викидів СО2.

Також, делегати відвідали завод з виробництва енергоефективних вікон «Gilkey Windows», де власник Майк Гілкі особисто провів екскурсію виробничими цехами. Віконні конструкції, що використовуються для американських житлових будинків дещо відрізняються від європейських конфігурацією та коефіцієнтами теплопередачі. Враховуючи досить жаркі погодні умови значна увага приділяється кондиціонуванню та недопущенню проникнення зайвого тепла у приміщення. 

Учасники делегації мали змогу ознайомитися з впровадженими новими технічними рішеннями в організацію системи життєзабезпечення зоопарку Цинцинаті, який є чи не найекономічнішим за енергетичними затратами зоопарком у США, оскільки використовує сонячні панелі та теплові насоси для генерації енергії; системою теплопостачання університету Цинцинаті та освітленням міського стадіону; відвідали компанію з утилізації сміття «Bavarian Waste» (одержання біогазу), очисні споруди, енергетичний центр «Duke Energy Envision Center» та ознайомилися з програмою розумного зберігання енергії.

Окремо хочеться зупинитися на візиті до школи Scott High School. На даному об’єкті було проведено масштабну реновацію з застосуванням енергоефективних рішень (здійснено комплексне утеплення, модернізовано систему освітлення). Система енергоменеджменту у школі охопила три основні складові: конструктивну реновацію, енергомоніторинг, освітні заходи для дітей та персоналу. На разі у нашому місті здійснюється реалізація грантового демопроекту у сфері енергоефективної реновації будівель освітньої галузі міста, тому проектні рішення, які застосувала Scott High School допоможуть нам вдосконалити наш проект. Крім того, досвід системи моніторингу зазначеної школи буде використаний при плануванні варифікації проекту.

Слід відмітити, що не зважаючи на значну інтенсивність програми, всі учасники також мали змогу поділитися власним досвідом у сфері енергоефективності та презентувати свої міста. Презентації супроводжувалися жвавою дискусією. 

Вся навчальна програма була змістовною з дійсно корисним, з практичної точки зору, інформаційним наповненням. До участі у кожній зустрічі в рамках програми були залучені компетентні фахівці, які доносили інформацію та ставили акценти на прогресивних рішеннях та нововведеннях. Коли виникали запитання, а їх було багато, про особливості функціонування тієї чи іншої системи, охоче заглиблювалися у специфіку. Зустрічі супроводжувалася презентаційними матеріалами, та ознайомленням з самими об’єктами, що дійсно є унікальним досвідом. 

"Для мене, звичайно, на першому місці були питання муніципального енергоменеджменту та енергоефективності у бюджетному секторі. Проте, інформація одержана під час оглядових візитів стане гарним підґрунтям для підготовки нових проектів" - поділилася враженнями Анастасія Завгородня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #США #делегація #економіка #Відкритийсвіт
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...