• Головна
  • В Конотопі розпочався опалювальний сезон (ДОКУМЕНТ)
12:00, 10 жовтня 2016 р.

В Конотопі розпочався опалювальний сезон (ДОКУМЕНТ)

Відповідне доручення отримали від очільника міста керівники теплопостачальних організацій Конотопа. Також міський голова Артем Семеніхін звернувся листом до НКРЕКП з проханням переглянути розрахункові матеріали КП «Теплогарант» та встановити обґрунтовані тарифи на ценралізоване опалення.

10 жовтня під час робочої наради міський голова Артем Семеніхін надав доручення відповідальним фахівцям розпочати опалювальний період у Конотопі достроково, з 11 жовтня. Це пов'язано із зниженням середньодобової температури повітря. 

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 09.06.2016 №1101 встановлені тарифи на послуги з централізованого опалення, які надаються населенню м. Конотоп для КП «Теплогарант», ТОВ «Тепловодпостач», ДП МОУ «КАРЗ «АВІАКОН». 

При цьому тарифи на послуги з централізованого опалення для споживачів в будинках без приладів обліку теплової енергії, які надаються КП «Теплогарант», становлять 39,05 грн./м кв., що на 15,4% більше, ніж аналогічний тариф ТОВ «Тепловодпостач» – 33,85 грн./м кв. та на 5,3% більше ніж тариф ДП «АВІАКОН» - 37,07 грн./м кв. При опрацюванні питання було з’ясовано, що показники витрати теплової енергії на опалення 1 м кв. площі, які використовуються теплопостачальними підприємствами для розрахунків тарифів, також дуже різняться: ТОВ «Тепловодпостач» - 0,162 Гкал/м кв., ДП МОУ «КАРЗ «АВІАКОН» - 0,175 Гкал/м кв., КП «Теплогарант» - 0,198 Гкал/м кв.

Згідно зі статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» підприємства-надавачі послуг здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на надання житлово-комунальних послуг із стовідсотковим відшкодуванням їх вартості і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

В такій ситуації виникають питання щодо правильності та доцільності вимог діючого порядку формування тарифів на послуги з централізованого опалення, згідно якого розраховуються вищевказані тарифи.

Враховуючи те, що, що житлові будинки по місту мають аналогічні житлові властивості та технічні характеристики, великі розбіжності в розмірах тарифів теплопостачальних підприємств складно обґрунтувати, а з початком опалювального сезону це викличе значну соціальну напругу серед громади міста.

Зважаючи на це, міський голова звернувся листом до НКРЕКП з проханням переглянути розрахункові матеріали КП «Теплогарант» та встановити обґрунтовані тарифи на послуги централізованого опалення в місті Конотоп на опалювальний сезон 2016 – 2017 років.

Крім того, видано розпорядження міського голови від 05.10.2016 №337-ОД «Про здійснення заходів щодо формування тарифів на послуги теплопостачання», відповідно до якого теплопостачальним підприємствам необхідно у встановлені терміни підготувати необхідний пакет документів щодо перегляду тарифів на теплову енергію та надати до НКРЕКП.

Нагадаємо, сьогодні конотопці можуть особисто поставити питання представникам Нафтогазу, НКРЕКУ та іншим постачальникам та імпортерам газу

Читайте також: Делегація з Конотопа приєдналася до боротьби з тарифами на Київському окружному суді

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #опалювальнийсезон #2016
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...