• Головна
  • Конотоп передав гуманітарну допомогу школярам зруйнованої війною Красногорівки (відео)
10:00, 14 вересня 2016 р.

Конотоп передав гуманітарну допомогу школярам зруйнованої війною Красногорівки (відео)

Делегація від Конотопа у складі депутатів Конотопської міської ради відправилися до м. Красногорівки для того, щоб передати канцтовари, зібрані конотопськими школярами для школярів з міста-побратима.

Прес-служба Конотопської міської ради повідомляє: Учні шкіл міста Конотопа протягом кількох тижнів збирали канцтовари, щоб передати їх своїм одноліткам з Красногорівки. Збирали все найнеобхідніше: олівці, ручки, зошити, папки для зошитів, кольоровий папір, лінійки, фломастери, кольорові олівці, ластики, альбоми для малювання та багато іншого. До передачі увійшло навіть декілька шкільних рюкзаків. Все це делегація передала до рук школярів одразу ж по приїзду, канцтовари будуть розподілені між всіма учнями Красногорівської ЗОШ №5, єдиної школи у місті, що зможе продовжити процес навчання і в зимовий період, оскільки має твердопаливну котельню.

«Для мешканців Красногорівки наша підтримка наразі надзвичайно важлива, адже вони знаходяться у центрі проведення військових дій. Тож кожне їхнє прохання про допомогу розглядається мною першочергово, бо ми повинні зробити все від нас залежне, щоб допомогти їм вистояти. Дітлахи, що пішли до школи, повинні бути забезпечені всім необхідним, і я вдячний конотопцям, які радо відгукнулися та допомогли. Тільки разом ми зможемо перемогти ворога та відновити цілісність та могутність України!» - зазначив міський голова Конотопа Артем Семеніхін.

 «Ми дуже вдячні всім, хто долучився до збору таких необхідних нам канцелярських товарів, вдячні всім тим, хто підтримує нас чи то діями, чи то просто добрим словом. В умовах проведення АТО надзвичайно важко проводити навчально-виховний процес, з усіх шкіл міста після обстрілів можливість навчання взимку має лише наша школа, отож за кілька місяців ми перейдемо на роботу в кілька змін, для того, щоб не переривати навчання. Тож ми дякуємо всім за підтримку й хочемо повідомити радісну для нас звістку, що з цього навчального року всі учні нашої школи навчатимуться виключно українською мовою» - запевнила директор Красногорівської ЗОШ №5.

У рамках візиту делегація з м. Конотопа взяла участь у святкових заходах з нагоди відзначення чергової річниці визволення Донбасу від нацистських загарбників, де в ході мітингу мали змогу привітати містян зі святом та висловити свої побажання.

Також для конотопців було проведено детальну екскурсію містом, під час якої вони побачили колишній міський стадіон, який наразі, на жаль, перетворився на поле, вкрите вибоїнами від снарядів, побачили також міський фізично-оздоровчий комплекс, що також зазнав значних руйнувань й зараз відновлюється силами небайдужих мешканців міста та тренерів з різнихвидів спорту, які живуть своєю справою та попри майже щоденні обстріли встигають проводити заняття для малечі та спортивні змагання.

Зокрема, в ході візиту делегація побувала на змаганнях з волейболу та футболу, де змогла повболівати за учасників та долучитися до нагородження. Відвідали конотопці й професійне училище та аграрний технікум, що продовжують працювати.

Приємно вразила патріотичні інтер’єри на подвір’ї ДНЗ «Красногорівське вище професійне училище», у корпусах ведеться постійний ремонт, оновлено матеріально-технічну базу. Учні училища радо зустріли делегацію, провели її учасникам екскурсію по улюбленому навчальному закладу.

Донецький технікум Луганського національного аграрного університету вразив учасників делегації своїми масштабами, у технікумі працює підсобне господарство, у його обслуговуванні кілька гектарів землі, є грядки з різноманітними саджанцями корисних рослин, адже навчають у технікумі ветеринарів. Технікум має 3 окремих корпуси, 2 гуртожитки та велику їдальню.

Попри наближеність до позицій бойовиків, а відстань від навчального закладу до захопленої ворогами території не перевищує кілометру, навчання ведеться згідно з планом.

«Найважчим залишається догляд за худобою під час обстрілів, адже тварини повинні бути нагодовані на напоєні водою, незважаючи ні на що. Окрім цього, у нас дуже постраждали приміщення, де ми їх тримаємо, кілька навіть було вщент зруйновано вогнем від вибухів снарядів, однак поголів’я худоби ми змогли врятувати й продовжуємо доглядати його й досі. Корпуси навчального закладу за змогою ремонтуємо та відновлюємо. Активно у цьому допомагають наші студенти, які люблять рідний навчальний заклад та не цураються жодної роботи заради його збереження», - розповів у ході екскурсії директор технікуму.

На виконання закону про декомунізацію у місті Красногорівка, як і в усій Україні, було проведено перейменування вулиць, тепер там є й вулиця Конотопська.

У ході візиту представниками нашого міста разом з працівниками ВЦА Красногорівки було встановлено табличку з назвою вулиці на одному з будинків.

Побували конотопці й на передових позиціях військових, на так званому «нульовому рубежі», де поспілкувалися з військовими, висловили солдатам свою підтримку. «Одягнувши на себе бронежилет та каску, походивши в такій амуніції кілька хвилин, я відчула наскільки воно важке, у такому вбранні навіть стояти важко, не те, щоб воювати. Хлопці знаходяться буквально обличчям до обличчя з ворогом, вони першими приймають його удари та дають відсіч. При цьому, поспілкувавшись з ними, ми зрозуміли, що всі вони добрі, чуйні, товаристські люди, які люблять пожартувати та переказують вітання всім тим, хто їм допомагає, однак найтепліші передають своїм рідним. І запевняють, що ворог не пройде далі на територію нашої держави. На мою думку, вже час встановлювати мир на нашій території, хлопці повинні бути поруч зі своїми сім’ями, дружинами та дітьми, а не посеред поля з автоматами в руках. Я бачила дітей, які щодня їдуть до школи та назад автобусом по майже польовій дорозі, не знаючи, чи потраплять під обстріл чи ні. Я особисто знайома зі студентами, які неодноразово під обстрілами тікали в підвал технікуму, а після нього власноруч разом з викладачами прибирали руйнування, лагодили те, що можливо. Так не має бути», - поділилась враженнями Оксана Ульянченко, депутат Конотопської міської ради.

Конотоп передав гуманітарну допомогу школярам зруйнованої війною Красногорівки (відео), фото-1

Звичайно ж не обійшлося й без відвідування найбільш постраждалих від обстрілів бойовиків районів Красногорівки. Побачене вразило не тільки серце та душу, а й уся свідомість, мабуть, перевернулась з ніг на голову.

Конотоп передав гуманітарну допомогу школярам зруйнованої війною Красногорівки (відео), фото-2

«Новобудови, де жили люди, зруйновані вщент, будинки, як решето, прошиті снарядами, вигоріли цілі поверхи, дитячі майданчики понівечені осколками від снарядів, дороги, побиті вибухами. Зайшовши в декілька відкритих квартир, волосся підіймається дибки, частина речей стоїть, як і раніше, а буквально за стінкою - провалля, вибита стіна та випавша на кілька поверхів донизу підлога. Зруйновані несучі конструкції будинків, системи водопостачання. В усьому місті відсутнє газозабезпечення, для опалення люди встановлюють буржуйки та разом з місцевою владою намагаються знайти дрова та вугілля, щоб обігріти свої сім’ї взимку.

Йдучи по місту, про майже кожне перехрестя можна почути страшну історію, реальний випадок з війни, що там триває. Так, я не боюсь говорити це слово - війна, заручниками якої стали сотні родин мирних жителів, які пережили вже багато страхіть, і наразі залишаються заручниками ситуації, бо їхати з рідної землі вони не хочуть, вони готові працювати на відновлення міста, але для цього потрібен мир, який, на жаль, наразі такий хиткий. Я впевнена, що це неправильно, люди не можуть жити в страху, щодня чекаючи на обстріли, боячись їх, але ще більше бояться тиші, бо незрозуміло, чого очікувати. Так не має бути, сподіваюсь, що влада не забуде про цих людей й ухвалить рішення, що принесе мир на українську землю», - прокоментувала побачене начальник відділу у справах молоді та спорту Ольга Качура.

Повернувшись на Конотопщину, члени делегації спланували цілу низку заходів, покликаних продовжити допомогу дружній Крсногорівці. Тож розпочато збір україномовних книг, дитячих, літературних чи то художніх, головне українською мовою, щоб передати їх населенню Красногорівки, адже наразі там працюють лише російськомовні телеканали та радіостанції.

Також невдовзі там запрацюють знов кілька дитячих садків, тож актуальним буде подарувати малечі різноманітні іграшки та розважальні атракціони. У ході участі у низці спортивних заходів стало зрозуміло, що в місті катастрофічно не вистачає спортивних знарядь, потрібно все: скакалки,м’ячі, тенісні ракетки, бадмінтон, набори для гри в шахи та шашки - все, що лише стосується спорту.

Всі бажаючі поділитися книжкою, іграшкою, чи то спортивним знаряддям можуть приходити до МЦКіД «Кінотеатр «Мир» або до відділу міської ради у справах молоді та спорту (каб. 411-412) та залишати там такі необхідні побратимам речі. Всі вони будуть передані в ході наступної поїздки до міста Красногорівка. Попередньо збір триватиме до кінця вересня. Тож запрошуємо всіх небайдужих взяти участь у цих акціях!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #Красногорівка #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...