• Головна
  • Перукарів, косметологів та продавців на ринках влада обкладе податками
09:30, 26 вересня 2016 р.

Перукарів, косметологів та продавців на ринках влада обкладе податками

За планами Мінфіну у наступному році доведеться платити податок всім тим підприємцям, які не оформилися як спрощенці і заробляють до 250 мінімальних зарплат на рік (на сьогодні це 344 тисячі на рік). Це можуть бути торговці на ринках, перукарі, косметологи та інші самозайняті фахівці.

Для них пропонується ввести податок 10% від мінімальної зарплати на місяць - зараз це 137 грн. А з нового року через зростання соцстандартів він зросте як мінімум до 160 грн.

Як кажуть експерти, послуги самозайнятих дрібних підприємців можуть подорожчати, але виною всьому не податки, а зростання цін і тарифів. З іншого боку, платоспроможний попит населення все ще невеликий, і сильно підвищувати ціни на ту ж стрижку навряд чи будуть сильно. Тому що саме від таких послуг споживачі відмовляються у часи кризи в першу чергу.

А от для підприємців зроблять послаблення. Малі підприємства можуть звільнити від сплати податку на прибуток до 2022 року. Згідно запропонованим змінам, нульова ставка податку на прибуток повинна діяти для підприємств, у яких:

розмір доходу - не більше 3 000 000 грн.;
при цьому сума нарахованої зарплати працівникам не повинна бути менше двох мінімальних зарплат.
Правда, вступить в силу цей податок не раніше 1 січня 2017 року. Тому що депутатам потрібно буде внести зміни в законодавство, а змінювати податки в поточному році не можна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перкуар #податок #реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...