Керівництво Конотопського лісгоспу закликає громаду з розумінням ставитися до необхідних заходів пожежної безпеки задля збереження лісових насаджень.
За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, на території Сумської області очікується надзвичайна (5-го классу) пожежна небезпека, за якої категорично забороняється відвідування населенням хвойних насаджень. У зв’язку з цим працівниками державного підприємства «Конотопське лісове господарство» проводяться всі необхідні заходи із запобігання виникненню пожеж у лісових масивах, що здійснюються на виконання відповідних розпоряджень голів Сумської ОДА та Конотопської РДА.
«Збереження лісу від пожеж – на сьогодні є найбільш актуальним питанням, – зауважує директор ДП «Конотопське лісове господарство» Леонід Бут, – оскільки в разі виникнення займань за такої погоди як зараз, вогонь дуже швидко розповсюджується на велику площу. Це загрожує не тільки знищенням насаджень, а в першу чергу становить реальну загрозу життю людей, які на момент виникнення пожежі опинилися в лісі, та представників тваринного світу».
Особливо небезпечними є верхові пожежі, коли швидкість розповсюдження вогню може сягати 30-60 км/год. У такому випадку у всього живого фактично немає шансів на порятунок. Загибель настає через нестачу кисню.
Варто зазначити, що здебільшого причиною лісових пожеж є людський фактор. А наслідки того ж необачно кинутого недопалка чи сірника можуть бути вражаючими. Зважаючи на легковажне ставлення окремих громадян до застережень працівників лісгоспу, питання неухильного дотримання правил пожежної безпеки наразі набуває значної ваги. Відтак, Конотопським лісгоспом запроваджена низка заходів, спрямованих на убезпечення лісів від вогню. Для декого ці міри можуть видатися надто жорсткими, проте вони насправді необхідні.
Що робить Конотопський лісгосп, аби уберегти ліс від пожежі
Профілактиці виникнення пожежонебезпечних ситуацій та постійному контролю за станом лісових угідь на цьому підприємстві приділяється величезна увага. І не тільки в найспекотнішу пору року, а й починаючи з ранньої весни й до пізньої осені.
Як розповів Олександр Томашевський – інженер із захисту лісових насаджень ДП «Конотопське лісове господарство», кілька років тому на підпорядкованій підприємству території була встановлена спеціальна система відеонагляду, що складається з потужної камери та трьох вишок відеоспостереження. Вона значно спростила роботу працівників Конотопського лісгоспу, адже дозволяє здійснювати цілодобовий нагляд за територією підпорядкованих йому лісництв Конотопського району, аби вчасно виявляти вогнища загорянь і оперативно ліквідовувати пожежі.