• Головна
  • На території Сумщини очікується надзвичайна пожежонебезпечність 5-го класу
09:30, 28 липня 2016 р.

На території Сумщини очікується надзвичайна пожежонебезпечність 5-го класу

Керівництво Конотопського лісгоспу закликає громаду з розумінням ставитися до необхідних заходів пожежної безпеки задля збереження лісових насаджень.

За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, на території Сумської області очікується надзвичайна (5-го классу) пожежна небезпека, за якої категорично забороняється відвідування населенням хвойних насаджень. У зв’язку з цим працівниками державного підприємства «Конотопське лісове господарство» проводяться всі необхідні заходи із запобігання виникненню пожеж у лісових масивах, що здійснюються на виконання відповідних розпоряджень голів Сумської ОДА та Конотопської РДА.

«Збереження лісу від пожеж – на сьогодні є найбільш актуальним питанням, – зауважує директор ДП «Конотопське лісове господарство» Леонід Бут, – оскільки в разі виникнення займань за такої погоди як зараз, вогонь дуже швидко розповсюджується на велику площу. Це загрожує не тільки знищенням насаджень, а в першу чергу становить реальну загрозу життю людей, які на момент виникнення пожежі опинилися в лісі, та представників тваринного світу». 

Особливо небезпечними є верхові пожежі, коли швидкість розповсюдження вогню може сягати 30-60 км/год. У такому випадку у всього живого фактично немає шансів на порятунок. Загибель настає через нестачу кисню.

Варто зазначити, що здебільшого причиною лісових пожеж є людський фактор. А наслідки того ж необачно кинутого недопалка чи сірника можуть бути вражаючими. Зважаючи на легковажне ставлення окремих громадян до застережень працівників лісгоспу, питання неухильного дотримання правил пожежної безпеки наразі набуває значної ваги. Відтак, Конотопським лісгоспом запроваджена низка заходів, спрямованих на убезпечення лісів від вогню. Для декого ці міри можуть видатися надто жорсткими, проте вони насправді необхідні. 

Що робить Конотопський лісгосп, аби уберегти ліс від пожежі

Профілактиці виникнення пожежонебезпечних ситуацій та постійному контролю за станом лісових угідь на цьому підприємстві приділяється величезна увага. І не тільки в найспекотнішу пору року, а й починаючи з ранньої весни й до пізньої осені.

Як розповів Олександр Томашевський – інженер із захисту лісових насаджень ДП «Конотопське лісове господарство», кілька років тому на підпорядкованій підприємству території була встановлена спеціальна система відеонагляду, що складається з потужної камери та трьох вишок відеоспостереження. Вона значно спростила роботу працівників Конотопського лісгоспу, адже дозволяє здійснювати цілодобовий нагляд за територією підпорядкованих йому лісництв Конотопського району, аби вчасно виявляти вогнища загорянь і оперативно ліквідовувати пожежі. 

2015-08-11 08-41-46

2015-08-11 08-41-46

Як запевнив працівник підприємства, держлісгоспом разом із лісництвами здійснено повну підготовку до пожежонебезпечного періоду. Так, у першу чергу на підприємстві провели теоретичні і практичні навчання з лісопожежними бригадами. Визначили обов'язки особового складу, розподілили засоби пожежогасіння. Для тушіння загорянь створені добровільні пожежні дружини з постійних працівників. На підприємстві подбали і про забезпечення спецтранспортом для тушіння пожеж. Цього року при Конотопському лісгоспі була побудована нова пожежна станція з повністю оновленим інвентарем та необхідною технікою. 

Крім того по всій території лісгоспу було створено 103 кілометри мінералізованих (протипожежних) смуг, а також проведено догляд за 809 км вже існуючих. Завдяки таким смугам вдається уникнути розповсюдження низових пожеж. 

Чому забороняють відвідувати ліс? 

На жаль, без проблем не минає жодне літо. Високі температури повітря, відсутність дощів, а часто й людський фактор призводять до виникнення загорянь, що швидко розповсюджуються лісовими масивами, наносячі велику шкоду флорі та фауні, не кажучи вже про те, що на гасіння цих пожеж ДП «Конотопське лісове господарство» витрачає чималі людські та фінансовсі ресурси. Цього року, на щастя, поки що не доводилося гасити палаючі ліси чи торфяні болота, як це було в минулому році. Проте спекотна погода тримає лісовиків у постійній напрузі. 

Одним із головних заходів попередження виникнення лісових пожеж є заборона відвідування громадянами лісу, в тому числі проїзду транспортом для всіх, крім працівників держлісгоспу, яку так критикують звичайні громадяни, вважаючи ледь не забаганкою керівника лісгоспу. 

«Обмежений доступ до лісу – це вимушена міра безпеки, а не наша забаганка, – пояснює Леонід Бут. – На жаль, далеко не всі це розуміють, створюючи реальну загрозу виникнення пожежі в лісі. У населення зараз багато різноманітного транспорту, зокрема, сільськогосподарської техніки, переміщення якої лісом у спекотну погоду становить велику небезпеку. Саме тому був розроблений цілий комплекс попереджувальних заходів, втілювати які допомагає згуртована робота працівників нашого підприємства, лісової охорони, правоохоронних органів та інших відповідальних відомств і управлінь».

Для обмеження руху транспорту встановлені шлагбауми та вивішені спеціальні таблички, які інформують про заборону відвідування лісу в пожежонебезпечний період. Попри це, як вже зазначалося, організовано охорону та патрулювання лісових масивів. Зокрема, працює оперативна бригада, котра здійснює як планові виїзди, так і в разі виникнення різних порушень. Зі слів працівників держлісгоспу, коли громадяни бачать людей у формі, то поводяться значно стриманіше. І все ж порушників, які не зважають на застереження, не меншає. Їх продовжують виявляти протягом всього літнього періоду. 

Часто причиною виникнення пожеж є випалювання стерні на полях після збирання врожаю. Працівникам Конотопського лісгоспу не один раз доводилося брати участь у ліквідації таких пожеж разом із МНСниками, адже вірогідність переходу вогню з палаючого поля на лісові масиви надзвичайно велика.

Окремо слід сказати й про любителів посмажити в лісі шашлички. На жаль, не всі відпочиваючі з відповідальністю ставляться до того, аби не залишити після свого перебування на природі незагашених багать і сміття. Між тим, підігріте сорокаградусною спекою, ледь тліюче багаття може вмить перетворитися на масштабну неконтрольовану пожежу. Саме тому на Сумщині, як і в інших регіонах, посилені заходи з попередження лісових пожеж, у рамках яких відвідання лісових масивів та розпалювання там багать суворо заборонені. На порушників правил пожежної безпеки чекають штрафи!

А що за це буде?

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах, відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, караються штрафом для громадян – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів, а для посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підсумовуючи вищесказане, хочеться закликати громаду не жартувати з вогнем у лісі й не додавати роботи лісникам і пожежникам, адже її у них і так вистачає!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #лісгосп #пожежна небезпека #5 клас
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...