• Головна
  • В Україні планують ввести закон, що обмежить робочий час
09:00, 25 липня 2016 р.

В Україні планують ввести закон, що обмежить робочий час

Нова редакція проекту Трудового кодексу України передбачає зменшення кількості робочих годин до 12 в добу.

Про це "Обозревателю" заявив заступник голови Федерації профспілок України, член робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу україни Сергій Українець.

Згідно з нинішнім законодавством України, максимальна тривалість робочої зміни становить 24 години (обмежень робочої зміни зараз немає. - Ред.).

«Новий кодекс вводить обмеження - не більше 12 годин на добу. Зараз в Україні тільки водії громадського транспорту мають подібне обмеження. Втім, на практиці вони працюють і до 18 годин. У той же час, норма робочого часу протягом тижня залишається незмінною - 40 годин. Тому якщо людина одного разу працював на протязі 12 годин, то інші дні кількість годин має зменшитися», - сказав він.

Українець також зазначив, що якщо в другому читанні приймуть рішення про схвалення кодексу в цілому, то нововведення будуть вводити вже з 1 січня 2017 року.

«Краще було б вводити нововведення з 1 липня 2017 року, адже треба провести ще більшу роботу. Зокрема, перенавчити працівників кадрових служб, юристів. Крім того, перебудувати навчальні програми на юридичних факультетах, щоб фахівці, що закінчили університет, знали новий кодекс», - резюмував Українець.

Заступник голови ФПУ також спростував інформацію в ЗМІ, що у новій редакції проекту Трудового кодексу України йдеться про збільшення (до 18 годин. – Ред.) кількості робочих годин.

«Це не так», - сказав Українець і закликав всіх бажаючих ознайомитися з проектом на сайті Верховної Ради.

Як повідомляв «Обозреватель», у новому Трудовому кодексі хочуть внести поправку, яка дозволить робити перерву в найспекотніші години літа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трудове законодавство #обмеження робочого часу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...