В Конотопі встановили та освятили погруддя Гуляницького

В Конотопі на розі вулиць Лазаревського та Генерала Тхора встановили та освятили пам'ятник Григорію Гуляницькому українському військовому та державному діячу, який боронив Конотопську фортецю від московських військ під командуванням князя Трубєцкого.

В п'ятницю, 8 червня, Конотопський міський голова Артем Семеніхін разом з нардепом Ігорем Молотком та Павлом Змислею, сином відомого в місті підприємця, урочисто відкрили погруддя нашого славетного предка. Мітинг та освячення пам'ятника відбулися в рамках святкування 357-річчя Конотопської битви.

В соцмережах подейкують, мовляв, статуя Гуляницького - не що інше, як забракований свого часу пам'ятник Виговському, який лежав на складі у Сергія Змислі - саме він подарував погруддя місту. Але як насправді виглядав полковник достеменно невідомо, портрет героя не зберігся. 

Погруддя встановлено саме на тому місці, де в історичні часи стояла Конотопська фортеця. З цієї нагоди на розі Лазаревського та Тхора вулиць оновили асфальтове покриття на тротуарі.

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Новини компаній
11:00, Вчора
Новини компаній
14:03, 13 травня
Депутат Конотопської міської ради, голова фракції «Блоку Петра Порошенко» Тарас Омельченко підозрюється у розкраданні бюджетних коштів.
11:51, 8 травня