• Головна
  • Конотопські листоноші допомагають поліціянтам роздавати пам'ятки про шахраїв
10:00, 7 липня 2016 р.

Конотопські листоноші допомагають поліціянтам роздавати пам'ятки про шахраїв

Аби нагадати та застерегти громадян щодо різноманітних шахрайських схем, правоохоронці Сумщини розробили для населення відповідну пам‘ятку. Розповсюдити її та попередити жителів Конотопщини про подібні злочини допомагають співробітникам поліції місцеві листоноші.

В Конотопі працівники поліції провели зустріч з трудовим колективом міського відділення поштового зв'язку. Темою обговорювання стала протидія у сфері злочинів, пов’язаних з шахрайством. Заступник начальника відділу поліції Станіслав Зіневич розповів, що останнім часом на території Сумщини збільшилась кількість шахрайств, жертвами яких є як молодь, так і особи похилого віку. Лише протягом шести місяців поточного року на території міста та району скоєно 103 кримінальних правопорушення вказаної категорії.

Частіше всього громадяни потрапляють у тенета шахраїв під час купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет: здійснюють наперед передоплату, але замовлення так і не отримують, або ж надають номер рахунку для перерахування коштів за товар, що в подальшому призводить до зняття їх власних заощаджень з банківської картки. В подібних випадках слід користуватися послугою «накладний платіж», а для операцій в Інтернеті - відкрити окрему банківську картку.

«Також зловмисники можуть зателефонувати і представитись співробітником банку, поліцейським чи навіть вашим родичем, - розповідав присутнім на зустрічі Станіслав Зіневич. - Під приводом банківської операції чи «відкупу» від кримінальної відповідальності когось з членів родини, або й просто з проханням грошової допомоги на проведення термінової операції спробують виманити у вас ваші заощадження. Але перш, ніж виконувати вказівки «псевдобанкіра», «псевдополіцейського», або ж, як вам здалося, вашого родича, зателефонуйте до фінансової установи, відділку поліції чи, відповідно, самому родичу на його мобільний, та впевніться у достовірності почутої інформації. Як показує практика – так «працюють» шахраї».

Ще одна шахрайська пастка, в яку попадають переважно пенсіонери, - проведення грошової реформи. Аферисти, назвавшись працівниками пенсійного фонду чи іншої установи, розповідають літнім людям про скору грошову реформу та «обмінюють» гроші старого зразку на нові. В результаті таких нехитрих махінацій потерпілі залишаються або ж з конвертами, наповненими різаним папером, або ж із «сувенірними» купюрами.

Також заступник керівника місцевої поліції наголосив: «Якщо ви все ж таки стали жертвою злочину - не зволікайте, а негайно телефонуйте до відділку поліції за номером «102». Чим скоріше ви повідомите про злочин, тим більше шансів затримати зловмисника і повернути вам втрачені майно та цінності».

Розповідь правоохоронця безумовно зацікавила присутніх, вони ставили багато запитань щодо того, як поводитись в тій чи іншій ситуації, і навіть наводили приклади з власного досвіду, коли самі ледь не потрапили у шахрайські пастки. Тож, коли співробітники поліції запропонували листоношам розповсюджувати разом з місцевими газетами пам‘ятку щодо протидії шахрайствам, ті охоче погодилися.

Наряду з цими та подібними заходами, інспектори поліції продовжують профілактичну роботу на своїх дільницях, та вкотре нагадують жителямКонотопщини про обережність при спілкуванні з незнайомими людьми. І сподіваються, що громадяни уважно ознайомляться з поданою у пам’ятках інформацією, а запропоновані поради та застереження допоможуть їм не лише вберегтися від зловмисників, а й забезпечити власну безпеку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #шахрайські схеми #попередження #листоноша
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...