• Головна
  • З банківської картки 66-річного конотопчанина зникло 19 тисяч гривень
06:46, 8 липня 2016 р.

З банківської картки 66-річного конотопчанина зникло 19 тисяч гривень

Жертвами шахраїв стали троє жителів Сумщини: з банківської картки білопільчанина зникло 10 тисяч гривень, з кредитки конотопчанина – 19 тисяч гривен, а жінка з Серединобудщини втратила більше 5 тисяч власних заощаджень.

Схема, за якою діють псевдобанкіри, далеко не нова, але більш ніж дієва. Шахраї телефонують на довільно набраний номер телефону, і під різними приводами намагаються визнати конфіденційну інформацію банківського рахунку майбутньої жертви.

Приводами можуть бути і уточнення особистих даних клієнта після збою комп‘ютерної системи, і спроба нібито несанкціонованого зняття коштів, і збільшення чи зменшення кредитного ліміту тощо. Зазвичай громадяни, особливо люди похилого віку, вірять таким дозвонювачам, і, не підозрюючи нічого лихого, з легкістю діляться цією інформацією. А шахраї, отримавши номера карток та коди доступу до них, протягом лічених хвилин за допомогою цілком офіційної послуги інтернет-банкінгу спустошують рахунки довірливих громадян.

Саме таким чином лише за останню добу втратили свої кошти троє жителів Сумщини. Так, невідомі шахраї позбавили заощаджень 56-річного чоловіка з Білопільщини, знявши з його рахунку десять тисяч гривен. З банківської картки 66-річного конотопчанина зникло дев‘ятнадцять тисяч гривень. А у 31-річної жительки смт. Середино-Буда псевдобанкіри спустошили кредитку, знявши з неї трохи більше п‘яти тисяч гривен.

Наразі за цими фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст. 190 КК України «Шахрайство. Тривають перевірки.

Правоохоронці вкотре звертаються до жителів та гостей Сумщини з закликом не довіряти незнайомим телефонним співрозмовникам. Пам‘ятайте – банківський працівник не має права здійснювати жодних банківських операцій поза стінами офісу, й тим більше – проводити їх у телефонному режимі. Вас можуть тільки запросити до банківського відділення, і лише в тому разі, якщо ви підтвердите свою особу паспортом, у вашій присутності проведуть всі потрібні дії та процедури – і ніяк не інакше.

Тож будьте розважливими, і перевіряйте інформацію, отриману від незнайомих вам осіб, зателефонувавши на «гарячу» лінію клієнтської підтримки того банку, в якому ви обслуговуєтесь. В жодному разі не діліться конфіденційними реквізитами своїх карток. Дотримуйтесь цих простих порад, і вам не доведеться стати жертвою шахраїв-псевдобанкірів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #телефонні шахраї #банк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...