• Головна
  • Через численні мітинги роменських лікарів до Сумщини звернена увага всієї України
07:23, 1 червня 2016 р.

Через численні мітинги роменських лікарів до Сумщини звернена увага всієї України

Останнім часом Сумщина звучить на всю Україну саме через численні мітинги лікарів медичного закладу «Лінійна поліклініка станції Ромни СТГО «Південна залізниця». Для уникнення якихось непорозумінь і спекуляцій Сергій Бутенко ще раз розповів усю історію цього непростого питання.

«Ще півтора роки тому в Україні діяло 104 відомчих заклади Укрзалізниці, – зазначив посадовець. – На сьогодні Укрзалізниця вирішила залишити їх лише 6. Решту 98 закладів в Україні або реорганізували, або ліквідували. Але, крім ситуації в Ромнах, жодного протесту в усій Україні не було. У Сумській області 5 таких закладів, що вирішено реорганізувати, щоб не витрачати подвійну кількість коштів з державного чи з міських бюджетів. Зокрема у Сумах на базі лінійної поліклініки створили поліклініку № 6, зараз її фінансує міська влада, поліклініку у Хуторі Михайлівському зробили структурним підрозділом Ямпільської ЦРЛ, у Тростянці планують відкрити центр медико-санітарної допомоги, у Конотопі створили Конотопську міську лікарню. Усі дії щодо реорганізації залізничних поліклінік чітко регламентувалися постановою Кабінету Міністрів України».

У місті Ромни мова спершу йшла про реорганізацію закладу шляхом його приєднання до ЦРЛ. За це проголосували міські депутати, але, на жаль, головний лікар, який на той час входив до комісії з реорганізації і мав поінформувати колектив лікарні про звільнення за два місяці, не зробив цього. І коли профспілка подала до суду, суд призупинив рішення Роменської міської влади. Доки тривали судові процеси, медичний заклад не було внесено до фінансової мережі казначейства. Тож з 1 січня цього року будь-які фінансові розрахунки по лікарні припинилися. Хоча колектив продовжував працювати, надавати медичну допомогу.

«Протягом 4 місяців лікарі працювали, отримували кошти за платні медичні послуги. Де ці кошти зараз, з’ясовуватимуть правоохоронні органи», – розповів Сергій Бутенко. – Ми неодноразово проводили зустрічі з колективом і попереджали про ситуацію, що може виникнути. Говорили про те, що у разі переходу лінійної лікарні до складу Роменської ЦРЛ, там можна було б розмістити дитячу поліклініку. Саме така лікарня вкрай необхідна Ромнам, і переважному складу працівників реорганізованої лікарня було б запропоновано роботу. Але медики лінійної лікарні не погоджувалися. Пікетувати до Києва пішло 8 осіб на чолі з головним лікарем. Хоча перед від’їздом до Києва я неодноразово з ними спілкувався, говорив, що їм буде відшкодована заробітна плата, вони всі будуть працевлаштовані. Втім медпрацівники вирішили піти на Київ, а коли сесія прийме рішення про виплату зарплати, повернутися».

За словами начальника управління охорони здоров’я, наразі Роменська районна рада подала апеляцію до Харківського апеляційного суду і виграла справу. Крім того, на сьогодні є Постанова Кабінету Міністрів України і рішення сесії Роменської міської ради від 19 травня про ліквідацію закладу. Лікарів усіх попередили, що їм протягом наступних двох місяців виплачуватимуть заробітну плату з міського бюджету. Потім, якщо хочуть, лікарі можуть перейти працювати до Роменської ЦРЛ.

«Рішення уже прийняте, але медпрацівники не повертаються. Наразі вони хочуть відмінити Постанову Кабміну, що для 98 закладів в Україні діє, а для цих 8 осіб реорганізованої лінійної лікарні не діє, – наголосив Сергій Бутенко. – Ми з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ та представниками Міністерства охорони здоров’я зустрілися з мітингувальниками, запропонували їм алгоритм, про який говорили з міністром. Наша пропозиція була, щоб Міністерство сформувало комісію з фінансистів, юристів, депутатів обласної ради, яка виїде на місце події, вивчить докладно ситуацію і, можливо, запропонує ще якийсь варіант вирішення проблеми. Спочатку лікарі погодилися, але пізніше до них підійшов керівник вільної профспілки і сказав, що жодних комісій не потрібно, що вони тут стоятимуть і надалі».

Куратор галузі охорони здоров’я бачить у цьому рішенні яскравий політичний підтекст.

«На сьогодні лікарі чекають рішення Уряду, що, напевно, буде не на їхню користь, бо всі рішення законні, – підсумував Сергій Бутенко. – Я сказав роменським лікарям, якщо вони погодяться на створення комісії, нехай телефонують. Проте донині дзвінка немає, медики пікетують, не розуміючи самі, чого хочуть. І мені прикро, через те, що в це питання втручаються громадські організації і політичні сили, які намагаються розхитати ситуацію вже в державі».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #протест лікарів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...