• Головна
  • На Сумщині створять так звані "опорні школи"
08:39, 24 травня 2016 р.

На Сумщині створять так звані "опорні школи"

На Сумщині планують додатково створити 4 опорні школи, а ті, що вже створені, необхідно буде дообладнати і збільшити кількість автобусів для оперативного підвозу дітей.

«На сільську освіту сьогодні лягає величезний тягар непростих процесів, – зауважила куратор освітньої галузі. – Позиція Міністерства така: учні початкової ланки повинні навчатися якнайближче до місця проживання, а школярі середньої і старшої ланки мають отримати доступ до якіснішої освіти. До 1 вересня ми маємо визначити і запустити в роботу опорні школи. По Україні їх буде щонайменше 100, і вони підтримуватимуться коштами держаного бюджету. Попереднім урядом було виділено 600 мільйонів гривень на закупівлю автобусів і 200 мільйонів гривень на обладнання для опорних шкіл. Місцеві адміністрації мають додати свою половину і допомогти дообладнати опорні школи».

За словами Лілії Гриневич, ці процеси, на жаль, є непростими і навіть болючими, адже вони ведуть за собою оптимізацію загальноосвітніх навчальних закладів, особливо на селі.

«Сьогодні, за статистикою, діти із села мають у десять разів менші шанси успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, тільки за фактом народження в селі, і тим, що вони не отримують доступу до відповідної якісної освіти, – наголосила Міністр. – І про це нам насамперед треба говорити, в тому числі й батькам. Ми маємо навіть возити батьків у ці опорні школи, щоб вони бачили, що їх діти насправді матимуть кращі умови навчання».

«Сьогодні я була в одній з опорних шкіл. Це Недригайлівська спеціалізована загальноосвітня школа, – повідомила Лілія Гриневич. – У ній зараз навчаються 560 учнів із 17 населених пунктів».

За словами Міністра, школа має висококваліфікований педагогічний колектив, хороші показники за рівнем освіти дітей. Тому місцевою адміністрацією прийнято рішення, що дітей ще трьох сільських шкіл будуть привозити сюди на навчання. У селах залишаться початкові школи.

Серед питань, які, на думку Лілії Гриневич, ускладнюють процеси оптимізації в галузі освіти, є проблеми зі станом доріг й додатковими шкільними автобусами. Над їх вирішенням будуть спільно працювати як на державному, так і на місцевих рівнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотопський район #сільські школи #опорна школа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...