Безоплатна правова допомога - юридичний захист для кожного українця

У статті 59 Конституції України зазначено: «Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно». Але довгий час українці не мали реальної можливості повною мірою скористатися своїм правом на правову допомогу. Особливо мова йде про малозабезпечених людей, тих, у кого немає коштів заплатити за послуги адвокатів.

Ситуація почала поліпшуватися з 2013 року, коли в Україні запрацювали Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З того часу система надання безоплатної правової допомоги розвивається, триває і реформування Міністерства юстиції України. Що це означає для жителів Конотопа  ми говоримо із директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Сумській області Оленою Демченко.

- Олено Миколаївно, розкажіть будь-ласка нашим читачам, що таке безоплатна правова допомога, хто і як її може отримати?

- Право кожного українця на правову допомогу закріплене Конституцією. В свою чергу Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає, що право на безоплатну первинну  правову  допомогу, тобто консультації, роз’яснення законодавства тощо, мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Вторинна правова допомога включає такі види послуг: захист, представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають особи, середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового  мінімуму.

Також на всі види правових послуг мають право діти-сироти, діти,  позбавлені батьківського піклування, діти, які  перебувають  у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу стосовно питань, пов'язаних соціальним захистом, мають ветерани  війни  та особи,  на яких поширюється дія Закону «Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту», люди,  які  мають  особливі  заслуги перед Батьківщиною,  особи,  які належать до  числа  жертв нацистських переслідувань.

Особи,   щодо  яких  суд  розглядає  справу  про  надання психіатричної  допомоги  в  примусовому  порядку, чи  про обмеження цивільної дієздатності,  визнання  особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності   мають право на безоплатні правові послуги протягом розгляду справи в суді.

Особи,  до яких застосовано адміністративне затримання та адміністративний арешт, а також ті, хто  відповідно до   положень  кримінального процесуального  законодавства вважаються затриманими, а також особи,  стосовно  яких  обрано запобіжний захід у вигляді тримання  під вартою мають право отримати адвоката, послуги якого оплатить держава. Так само як і особи, у кримінальних провадженнях  стосовно  яких захисник  залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення  окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання  у  вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні  військовослужбовців  або обмеження волі.

Особи,  на  яких  поширюється  дія  Закону  України  «Про біженців  та  осіб,  які  потребують  додаткового  або тимчасового захисту»  мають право на всі види правових послуг до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця.

Особи,   реабілітовані   відповідно   до    законодавства України мають право на безоплатну вторинну правову допомогу стосовно  питань,  пов'язаних  з реабілітацією.

- Як бачимо, досить багато людей мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Куди ж звертатися, щоб її отримати?

- Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які забезпечують адвокатський захист в кримінальних справах, працюють з 2013 року. В Сумській області один такий центр знаходиться в місті Суми по вул. Першотравнева, 29. Якщо людині потрібна допомога в цивільних та адміністративних справах, вона може звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які розпочали роботу з 1 липня 2015 року. В Сумській області діє чотири місцевих центри: в Сумах, Конотопі, Охтирці та Шостці. До-речі, місто Конотоп  належить до території обслуговування Конотопського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Конотоп, вул. Бр. Лузанів, 43. Якщо є потреба уточнити якісь питання, звертайтесь за телефоном 05447 6 -23-47

Вже з 1 липня 2016 року в Україні буде відкрито понад 400 бюро правової допомоги. В тому числі функції бюро в Конотопі буде виконувати Конотопський місцевий центр з надання безоплатної  вторинної правової допомоги.  Таким чином, якісна правова допомога стане ближчою для людей.

- А хто працюватиме в бюро?

- З 4 квітня триває конкурс з відбору кандидатів на посади начальників та заступників начальників бюро правової допомоги. Конкурс оголошено наказом Координаційного центру №25 від 31.03.2016 «Про проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади керівників бюро правової допомоги». Зважаючи на те, що у бюро правової допомоги працюватимуть не бюрократи, а юристи, вимоги до претендентів відповідні: вища юридична освіта не нижче бакалаврського рівня, вільне володіння українською мовою. Також, зважаючи на те, що в бюро будуть точки доступу до електронних сервісів Мін’юсту, претенденти повинні мати рівень досвідченого користувача персонального комп’ютера. Перевагою є досвід волонтерської діяльності, участі у роботі громадських організацій чи ініціативних груп. Як бачите, це вакансії для професійних, активних людей, які мають аналітичне мислення, можуть швидко орієнтуватися в ситуації та шукати необхідну інформацію, вміють ефективно комунікувати з людьми.

Сам конкурс проходить в три етапи. Перший триває до 18 години 4 травня. Саме до цього часу претенденти мають заповнити заявку на веб-сайті www.legalaid-jobs.in.ua. Надіслані в інший спосіб чи після 18-ої години заявки не розглядаються.

На другому етапі потрібно пройти дистанційне навчання «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги». Навчання завершується до 00 годин 00 хвилин 16 травня 2016 року. При цьому, зареєструватися на курсі дистанційного навчання зможуть ті претенденти, які отримають запрошення Координаційного центру з надання правової допомоги, надіслане на адресу електронної пошти, вказану в заявці.

Третій етап – співбесіда з тими, хто успішно пройшов навчання. У Сумській області співбесіди будуть проходити у нашому Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Обрані претенденти про час та місце співбесіди будуть повідомлені листом на електронну скриньку.

- А які саме послуги будуть надавати бюро правової допомоги?

- Як я вже казала раніше, бюро правової допомоги – це місце, де кожен зможе скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України та отримати фахову безоплатну первинну правову допомогу - правову інформацію та консультації. Місія бюро: посилення правової спроможності територіальних громад. Їх функції наступні: активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади, точка доступу до електронних сервісів Мін’юсту, а в перспективі – до всіх державних електронних сервісів, надання юридичних консультацій, прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги і навіть безпосереднє здійснення представництва інтересів клієнта в суді. Тобто це компактний підрозділ, максимально корисний для людей та із мінімумом бюрократичних процедур.

Наразі, попередньо планується, що в Конотопі функції бюро правової допомоги виконуватиме Конотопський місцевий центр з надання вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Конотоп, вул. Бр. Лузанів, 43. Тут буде кілька комп’ютерів, під’єднаних до мережі інтернет, з відповідним програмним забезпеченням, через які будь-яка людина зможе самостійно, або за допомогою працівника бюро, скористатись електронними послугами Мін’юсту.

Це наступний логічний етап децентралізації послуг Міністерства юстиції України з можливістю отримати всі послуги в режимі он-лайн. Більше того, це розширення доступу людей до якісної правової допомоги. 

Конотоп юридическая помощь бесплатно
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
209 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Новини компаній
Кожен раз, коли необхідно вибрати подарунок для дорогої людини, багато з нас стикаються з проблемою: здається, що у нього все є, що подарувати - невідомо. Але 2019 рік підготував кілька модних і стильних новинок, які відмінно підійдуть в ролі подарунка. Щоб не помилитися, вибираючи подарунки близьким, і зробити оригінальний і приємний сюрприз - обирайте годинник в дерев'яному корпусі. Це стильно, корисно, незвично. Ваш друг, родич або колега обов'язково бу...
Новини компаній
З'явився надійний спосіб спокійно гуляти по місту, їздити в метро, ​​відвідувати рок-концерти та інші місця з великою кількістю людей, не турбуючись про збереження своїх речей. Ви можете сміливо покласти в рюкзак Bobby цінну техніку і навіть дорогоцінні прикраси. Він захистить їх зі стовідсотковою надійністю. Bobby - вірний і надійний захисник від кишенькових злодіїв У великих містах кожен день відбуваються сотні кишенькових крадіжок. Злодії дістають речі...
Новини компаній
Сьогодні стати власником нового успішного бізнесу просто: ідея вже є, Вам залишається лише реалізувати її. Бізнес «під ключ» один із найпростіших  та найбільш безпечних способів відкрити свою справу. Франшиза «Вуличного радіо» - це новий прибутковий продукт на ринку реклами. Придбавши франшизу «Вуличного радіо», Ви отримаєте унікальне право бути єдиним власником такого напрямку реклами у своєму місті, що вже є певною гарантією для отримання прибутку, оскіл...
Новини компаній
Вибрати подарунок дитині - непросте завдання. Але ми вирішили вам допомогти і зробили вибірку найпопулярніших і крутих дитячих подарунків. 1. Дитячі GPS годинник Кinderwatch Батькам, які люблять йти в ногу з часом, до душі дитячі розумні годинник. Адже батьки, які вже купили розумні годинник, відзначають такі їхні переваги, порівняно зі звичайним смартфоном: на відміну від телефону, який може «загубитись» в надрах рюкзака, вони знаходяться на руці - діти н...
Новини компаній
Сучасний магнітний конструктор – це прекрасний варіант для розвитку дитини під час захоплюючої гри. З’явилися вони зовсім нещодавно. Перші магнітні конструктори були дуже дорогими, а їх деталі занадто великими. З часом стали доступні нові набори – зручніші і дешевші. Один з перших конструкторів, серед магнітних наборів, був Магниформс. Після цього стали з’являтися різні аналоги. Один з популярних і улюблених у дітей – MiniMagical Magnet. Головні переваги –...
Новини компаній
Вибрати подарунок дитині - непросте завдання для дорослих. На полицях магазинів мільйони іграшок і вгадати бажання маленького привереди неможливо. Зовсім нещодавно до світу іграшок на великій швидкості увірвався джип monster track. Це справжній супер-герой серед іграшкових машинок, який доставить неймовірне задоволення не тільки своєму маленькому власникові, а й його батькам. Що вміє ця дивовижна машинка: - долати перешкоди; - їздити по повітрю; - робити н...
Новини компаній
Цими днями в кінотеатрах України відбувся показ фільму «DZIDZIO перший раз». Творча команда разом з DZIDZIO спеціально мандрують з міста до міста для того, щоб разом з глядачами насолодитись переглядом романтичної комедії на великому екрані. Усі поціновувачі творчості радо вітали епатажного співака та його команду оплесками. Під час прес-конференції актори пригадували яскраві та найкумедніші історії, пов’язані зі створенням фільму. Також DZIDZIO подякував...
Промо
За перші 4 днів кінопрокату романтична комедія вже отримала 9 246 473 грн і її вже переглянуло 108 тисяч глядачів.  Творча команда кінострічки продовжує тур Україною, що розпочався 24 жовтня і включає 11 міст. Дзідзьо разом з продюсерами та акторами фільму проводять перегляди з глядачами та журналістами, що супроводжуються жвавим спілкуванням та автографсесіями. Найближчим часом «DZIDZIO ПЕРШИЙ РАЗ» разом з Дзідзьом зможуть відвідати кінотеатри у Житомирі...
Новини компаній
Ніколи пояснювати: залишилися лічені години Тотального Розпродажу в українському інтернет-магазині одягу Time of Style. Це найнижчі ціни року, товару залишається все менше. Клікайте по посиланню, перевіряйте ціни і забирайте все, що подобається! Жіночий одяг: Светри - від 79 грн. Сукні - від 89 грн. Джинси - від 99 грн. Блузки - від 119 грн. Куртки - від 259 грн. Чоловічий одяг: Сорочки - від 29 грн. Светри - від 79 грн. Джинси - від 229 грн. Куртки - від...
Новини по темі
"Театральна осінь" подарувала конотопським театралам кілька перемог
На Міжнародному конкурсі талантів перемогла юна конотопчанка
Конотопських юних географів відзначили в Резиденції Посла Індонезії
Конотопська школа зібрала та передала близько 3 тисяч грн онкохворим дітям
Театральний колектив "СМАЙЛ" Конотопської школи мистецтв отримав звання "Народного"
Конотопські інваліди отримали в дарунок підйомники та спеціальне обладнання
Владислав Кузько - срібний призер чемпіонату Європи
Конотопська битва-2017, як це було
Рейтинг МОЗу: Сумщина - серед лідерів по якості медичного обслуговування
Сьогодні конотопці можуть безкоштовно відвідати музеї
Спец проекты