• Головна
  • Терни та амбіції конотопських "Друзів тварин"
14:37, 14 квітня 2016 р.

Терни та амбіції конотопських "Друзів тварин"

7 квітня 2016 року в Конотопі була офіційно зареєстрована громадська зоозахисна організація "Друзі тварин". Завдяки цьому відкриваються нові можливості для діяльності захисників наших чотирилапих друзів.

Проте шлях до створення цієї, безумовно, важливої для міста організації був непростим та тернистим. Ще торік, а саме в березні 2015 року до міської влади звернулася активістка Тетяна Байєр. В своєму зверненні вона просила роз'яснення щодо того, як у Конотопі виконується Програма захисту тварин від жорстокого поводженя. Оригінал документу наводимо на фото:

2016-03-16 19-59-06

2016-03-16 19-59-06

Активістка отримала відповідь за підписом заступника міського голови, що місцеві Програми захисту тварин від жорстокого поводженя з держбюджету не фінансуються, а тому вся відповідальність лягає на господарів домашніх тварин. Що ж стосується бродячих тварин, то конкретну відповідь у листі знайти важко.

На фото:відповідь на звернення заступника міського голови.

2016-03-16 19-58-24

2016-03-16 19-58-24

В лютому 2016 року активісти руху захисту тварин у м. Конотопі подали заявку на участь в гранті екологічних проектів, якій організовував Гете інститут у м. Києві. Проект вийшов у фінал і 08.04.2016 р. актив організації був запрошений в Київ для презентації проекту «Все для тварин». На жаль, спонсорів не зацікавив проект благодійного ярмарку на підтримку безпритульних тварин. Але зустріч не була марною, учасники отримали досвід участі в проект-менеджменті, нові знайомства, а також можливість співпраці з Радою німців в Україні.

Будні зоозахисної організації

Щодня до організації звертаються мешканці міста. Найчастіше це прохання про допомогу в лікуванні та прилаштуванні тварин. На жаль на сьогодні організація не має притулку для тварин і кожного разу необхідно шукати небайдужих людей, які зможуть надати їм прихисток.

Весна це той період, коли домашні улюбленці тікають від власників. Але проблему легше попередити, ніж вирішувати. Власники тварин повинні відповідальніше ставитись до своїх улюбленців. Якщо вчасно стерилізувати тварину, у неї не буде бажання тікати з дому. Якщо ж тваринка знаходиться на самовигулі, господар повинен забезпечити її ідентифікацію. Недорогий матерчатий нашийник з вишитим на ньому номером телефону забезпечить повернення загубленої тваринки.

Нелегкий шлях конотопських

Нелегкий шлях конотопських

Зараз народжується дуже багато цуценят і кошенят, які шукають собі власників. На сторінках в соціальних мережах Конотопської ГО Друзі тварин мешканці міста та району можуть побачити їх та можливо хто-небудь виявить бажання взяти собі улюбленця.

За місяць роботи організація має як певні досягнення так і прикрі поразки. Були проліковані та прилаштовані декілька собак і котів. Не вдалось врятувати собачку, яка померла від чумки. Багато звернень з  хворими тваринами, навесні це і покуси кліщів, паразитарні захворювання, проблеми пов’язані з відсутністю догляду, травми. У лікуванні тварин організації допомагають ветеринари клініки «Зооветексперт» та приватні лікарі.

Організація продовжує шукати друзів, волонтерів і партнерів

Інколи досвід важливіший за гроші. 06.04.2016 р. представник організації відвідала Харківське комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами», який є одним з найкращих центрів з питань регуляції чисельності безпритульних тварин гуманними методами у великих містах України.  Директор Юлія Шаповалова спільно з іншим працівниками Центру поділились досвідом створення та роботи подібної організації. Вони пройшли тривалий шлях і мають десятирічний досвід успішної роботи. Свого часу за підтримки міського голови та міжнародної британської зоозахисної організації «Naturewatch» в Харкові вдалось привести сферу поводження з домашніми тваринами у відповідність до Міжнародної конвенції з захисту тварин. 

За результатами дослідженого досвіду активістами організації розроблений проект Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Конотопі, який поданий у міську раду на розгляд. Зрозуміло для всіх, що проблему безпритульних тварин необхідно вирішувати спільно всією громадою. Та без підтримки міської влади вирішити її неможливо.

В організації великі плани:

- завершити процес реєстрації та відкрити офіс, куди населення міста зможе звернутись с питань гуманного ставлення до тварин;

- розширити чисельність волонтерів та членів організації, щоб створити мережу опікунів тварин в кожному районі міста;

- відкрити міні-притулки для котів і собак;

- провадити роз’яснювальну роботу серед населення з популяризації гуманного ставлення до тварин , необхідності вакцинації від сказу та інших заходів;

- залучати до роботи організації фахівців ветеринарної медицини, соціальних партнерів і спонсорів;

- співпрацювати з міською владою щодо вирішення проблеми безпритульних тварин, шляхом будівництва притулку;

- брати активну участь у грантах та співпрацювати з міжнародними зоозахисними організаціями щодо покращення в місті  санітарного та епідеміологічного благополуччя населення,  формування необхідних умов для гідного існування та життєдіяльності тварин в рамках людського суспільства.

Більше за темою:Новостворене товариство захисту тварин починає діяти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #защита животных
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...