• Головна
  • Інформація для конотопчан: у квітні таки зросте ціна на газ
11:00, 12 квітня 2016 р.

Інформація для конотопчан: у квітні таки зросте ціна на газ

Минулого тижня з'явилася новина, що Кабмін ще на місяць продовжив дію пільгової ціни на газ. Тобто споживачі, котрі використовують блакитне паливо для опалення своїх помешкань, начебто мали б сплачувати за нього 3,6 гривні за куб за умови, що не використали протягом опалювального періоду ліміт у 1200 кубічних метрів. Мовляв, це передбачено прийнятою постановою № 234 від 30 березня.

Але уважно вчитавшись у документ, можна зрозуміти, що ніякої пільгової ціни на газ для населення на квітень немає. Так, соціальну ціну уряд залишив, але тільки для... релігійних організацій, пише газета "Експрес".

-- Постанова передбачає, що з 1 по 30 квітня включно, споживачі, які використовують блакитне паливо для індивідуального опалення або комплексно (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води), сплачуватимуть за газ 7,18 грн. за 1 куб.м, -- розповідає Тарас Галайда, провідний аналітик ГО "Публічний аудит". -- Нагадаю, що в період з 1 жовтня 2015 року по 31 березня 2016 року, на обсяг споживання до 1200 кубічних метрів, для таких споживачів була встановлена пільгова ціна - 3,60 грн. за куб. Спожитий ж у цей період газ понад норму оплачувався по 7,18 грн. за кубічний метр.

У квітні пільгової ціни на газ вже не буде. Тобто всі споживачі, - як з лічильниками, так і без них, і незалежно від того, для яких потреб вони використовують газ, платитимуть за нього 7,18 грн. за куб.

-- Але ж офіційно опалювальний сезон триває до кінця квітня?

-- Ще в жовтні минулого року Кабмін прийняв постанову № 758, якою визначив, що пільгова ціна на газ діятиме з 1 жовтня 2015 по 31 березня 2016 року, - додає експерт Олексій Хабатюк, директор Фонду "Екологічних інвестицій". - Тобто квітень "зник" з опалювального сезону.

- Якщо споживач не використав за жовтень - березень 1200 кубів газу, то теж сплачуватиме 7,18 грн. за куб?

Т. Галайда: - Так. Адже невикористані куби не переносяться. Єдине що передбачено, - для тих споживачів, які оформили субсидію і мають переплати за газ, гроші зберігатимуться на їхніх рахунках й ними "гаситимуться" наступні платежі.

- Чому Кабмін встановив ціну газу для споживачів, які використовують блакитне паливо для опалення, лише на один місяць?

Т. Галайда: - Нею він фактично на місяць відстрочив підвищення тарифів на газ. Адже з 1 квітня згідно із Меморандумом з МВФ, який раніше підписав уряд, повинна була б змінитися соціальна, тобто пільгова ціна на газ для населення, - зрости на 53% (або на 1,9 тисячі гривень) - з 3 600 до 5 500 гривень за тисячу кубів. З 1 травня планувалося підвищити з 2 994 до 5500 гривень за тисячу кубометрів вартість газу для підприємств теплокомуненерго, які виробляють тепло та гарячу воду.

О. Хабатюк: - Але переговори з МВФ зайшли в глухий кут через політичну кризу в країні, тому підвищення цін відклали.

- З квітня планували ввести й абонплату за газ. Вона буде чи ні?

Т. Галайда: - Так, законом "Про ринок газу" введення абонплати передбачено. Але наразі НКРЕКП не прийняла офіційного рішення про її запровадження та розмір. Є попередні розрахунки щодо розміру абонплати, які розробила робоча група. Там йдеться про те, що для споживачів, котрі користуються виключно газовою плитою, абонплата становитиме 17 гривень, хто має плиту та газовий котел - 29 гривень. Але із введенням абонплати паралельно мала бути зменшена верхня ціна газу (7 188 грн. за тис. куб. м) на 10%, тобто на 70 копійок. Цю ціну не переглянуто, тому абонплату ніхто не вводив.

- Яка ймовірність, що з травня ціни на газ для населення знову зміняться?

Т. Галайда: - Висока. Хоча сьогодні проводяться переговори з МВФ, щоб переглянути в Меморандумі пункт про підвищення тарифів. Адже, якщо ціни зростуть, то вони стануть непідйомними для багатьох людей. Бо сім'ям, які використовують газ для опалення помешкань, восени доведеться платити за куб 5,5 гривні. Таку ціну вже соціальною чи пільговою не назвеш.

Якщо зросте вартість газу для теплокомуненерго, то відповідно на 80% підвищаться ціни на опалення та гарячу воду. Сьогодні середня ціна гігакалорії становить 650 гривень, а після підвищення буде 1200 гривень. Куб гарячої води здорожчає із 40 до 72 гривень. Зрозуміло, що населення не потягне такі тарифи. Та й держава також буде не в змозі оплачувати величезну кількість субсидій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Квітень 2016 #ціна на газ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...