• Головна
  • На Сумщині за минулий рік зафіксовано 385 угонів
07:15, 7 квітня 2016 р.

На Сумщині за минулий рік зафіксовано 385 угонів

В прокуратурі Сумщини 5 квітня 2016 року відбулася нарада щодо стану виявлення, розкриття та розслідування територіальними підрозділами ГУ НП в Сумській області кримінальних правопорушень за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами, передусім автомобілями. 

Як зазначив прокурор Сумщини Віталій Матвійчук, вжиті на вказаному напрямі керівництвом оперативного блоку ГУ НП в Сумській області та територіальними підрозділами поліції заходи виявилися недостатніми. Так, упродовж 2015 року на території області обліковано 385 кримінальних правопорушень за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами, з них 164 – автомобілями. За 3 місяці поточного року обліковано 58 злочинів зазначеної категорії, з них 40 – за фактами заволодіння автомобілями. 

Минулого року майже в кожному третьому правопорушенні встановлено підозрюваних осіб і їм повідомлено про підозру: 112 із 385, 106 направлено до суду з обвинувальними актами. Протягом поточного року в 20 із 58 кримінальних правопорушень особам повідомлено про підозру, 6 проваджень з обвинувальними актами направлено до суду.

«Однак упродовж 2015–2016 років до ЄРДР не вносилися відомості про незаконне заволодіння транспортними засобами, вчинені організованими групами. Водночас, аналіз матеріалів кримінальних проваджень щодо способу, часу, місця вчинення угонів, марок автомобілів свідчить, що в області діють злочинні групи, які спеціалізуються на угонах автомобілів з метою подальшого вимагання у потерпілого викупу за автомобіль», – наголосив перший заступник прокурора Сумської області Ігор Задоренко. 

Лише упродовж 2015 року на території м. Суми злочинцями повернуто 21 автомобіль («Тойота», «Хонда» – 7, «Акура», «Міцубісі», «Хюндай», «Мерседес», «Кіа», «Нісан», «Лексус»), у поточному році таких випадків вже два. Проте жодного резонансного злочину цієї категорії не розкрито.

Рішенням наради передбачені конкретні заходи для органів прокуратури та Національної поліції з метою виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами, передусім автомобілями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...