• Головна
  • Запрошуємо конотопчан взяти участь у розподілі громадського бюджету міста
15:30, 5 квітня 2016 р.

Запрошуємо конотопчан взяти участь у розподілі громадського бюджету міста

Сьогодні в малій залі міськвиконкому відбулася зустріч представників влади та депутатського корпусу з місцевими ЗМІ. Обговорювалися деталі проекту громадського бюджету, згідно якого громада міста Конотопа може брати участь у розподілі коштів спеціального бюджету для розвитку міста. 

Даний проект реалізовується в нашій країні за сприяння польсько-української фундації ПАУСІ. Він успішно працює у польських містах багато років. В Україні цей досвід уже почали переймати в Чернігові, Полтаві, Черкасах - загалом в 20-х містах, серед них і Конотоп. 

Як це працює

1. Визначається розмір суми, яку місто може внести в партиципаторний, тобто спільний бюджет, який може включати гроші основного міського а також обласного бюджету, міжнародних фондів, спонсорів, бізнесу чи меценатів;

2. Громадяни або колективи міста (але не діюча влада та чиновники) на протязі 30 днів подають власні проекти, спрямовані на вирішення першочергових проблем та розбудову і розвиток міста.

             Пріоритетні напрямки:

- вуличне освітлення; 

- ремонт тротуарів;

- естетичне облаштування міста, новаторські програми з прибирання місцевості, тощо;

- облаштування зон відпочинку;

- дороги.

УВАГА!Подані проекти не мають стосуватися тих сфер діяльності міста, які й так мають перекриватися за рахунок загального бюджету міста, як-то ремонт шкіл та ДНЗ, програма енергозбереження, тощо.

3. Розгляд та обговорення громадскістю запропонованих ідей;

4. Визначення проектів-переможців;

5. Безпосередня реалізація проектів.

Як показує досвід, результатом цих зусиль є не тільки реальний результат для міста, але й згуртована громада та зростання довіри до муніципалітету.

А як ви вважаєте, які питання слід вирішити першочергово? Запрошуємо вас до обговорення! Пишіть свої думки у коментарях, можливо, ви знайдете однодумців!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #партиципаторний бюджет #бюджет участі #обговорення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...