• Головна
  • В Конотопі впроваджують бюджет участі: райони Порт та Сім вітрів отримають по 100 тисяч на розвиток
Зустріч мера з ГО
08:16, 20 березня 2016 р.

В Конотопі впроваджують бюджет участі: райони Порт та Сім вітрів отримають по 100 тисяч на розвиток

Зустріч мера з ГО

19 березня у Малому залі міської ради пройшла ініційована мером зустріч з представниками громадських організацій. Обговорювалися перспективи розвитку та благоустрою міста.

Очільник міста Артем Семеніхін запропонував представникам громадських організацій висловити свої пропозиції щодо покращення та розбудови міста. На жаль, за дві години обговорень висунути конкретні пропозиції встигли одиниці.

Представник "Асоціації платників податків України", Наталія Балабан закликала спільними зусиллями піднімати дух патріотизму у місті: сприяти розвитку середнього бізнесу (як пояснила пані Наталія, патріот, це той, хто створює робочі місця та сприяє розвитку рідного міста), а також запропонувала службовцям замість партійної символіки використовувати виключно державну та герб Конотопа.

Інші представники ГО подали думку зробити інвентаризацію земельних ділянок, які досі не на обліку, тож не приносять доходу у бюджет, а також заради створення робочих місць ініціювали відродження у місті швейної фабрики та відкриття консультаційного пункту, який би стосувався захисту прав людей. Ці пропозиції були внесені до протоколу та будуть розглянуті найближчим часом профільними спеціалістами міської ради.

На жаль, як часто це буває  на подібних заходах, почуті були не всі. Зокрема громада молоді міста хотіла б порушити проблему працевлаштування студентів під час літніх канікул. 

Ми поспілкувалися з представниками деяких  громадські організації та спитали їх думку щодо проведеного заходу. "Ідея зустрічі громадських організацій з головою міста цілком дуже перспективна, але будь яка ідея без планування та організації залишається лише ідеєю, - говорить Наталія,  представник ГО "Друзі тварин". - Щоб зустріч мала кращі результати, потрібно планування. Це я говорю, як економіст. По-перше, необхідно заздалегідь оголосити тему зустрічі, щоб люди могли підготуватися. По-друге, треба обов'язково реєструвати тих, хто планує виступати з доповідями, щоб згуртувати виступи за тематикою. І головне - регламент. Це змусить говорити коротко та вносити конкретні пропозиції. Бо дехто встиг біографію себе та рідних розповісти, а конкретних пропозицій щодо розбудови міста так і не вніс. Виступити всигли не всі, тому в кінці говорили всі разом, і кожен чув тільки себе. Однозначно, проводити такі заходи необхідно, але слід підходити більш організовано".

Під час зустрічі Артем Семеніхін виніс на обговорення громади пропозицію від міської влади щодо розвитку та благоустрою Конотопа. Вперше в Сумщині вирішили впровадити партисипативний бюджет, тобто бюджет участі. Планується виділити гроші на мікрорайони міста для їх реконструкціі та розвитку. В першу чергу це стосуватиметься мікрорайонів Сім вітрів та Порт, кожному з яких виділять по 100 тисяч гривень. Згодом подібний підхід планується втілити і в інших мікрорайонах міста, так, щоб до кінця року були охоплені усі.

Проект викликав досить бурхливе обговорення, прозвучало чимало запитань. Втім, вже ввечері міський голова зустрівся з громадою мікрорайону "Порт", і як повідомляє сайт міської ради, "під час спілкування міський голова розповів про перспективи розвитку та благоустрою міста. Він повідомив , що найближчим часом на мікрорайон будуть виділені кошти у сумі 100 тисяч гривень і розподільником цих коштів будуть самі мешканці. У форматі громадських слухань вони будуть обговорювати та вирішувати, як розподілити свій "бюджет". За словами міського голови, це стане серйозним поштовхом до розбудови громадянського суспільства. Водночас він закликав усіх думати не про існування, а в першу чергу про розвиток свого мікрорайону. Для прикладу, існує безліч програм реконструкції та розвитку, участь у яких можлива лише за наявності відповідного проекту. Тому мешканцям варто добре подумати про пріоритетні завдання та яким чином витрачати на них кошти". 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #громадські організації #бюджет участі #Порт #Сім вітрів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...