• Головна
  • Нацбанк дозволив переводити у готівку електронні гроші з зарубіжних платіжних систем
09:10, 20 лютого 2016 р.

Нацбанк дозволив переводити у готівку електронні гроші з зарубіжних платіжних систем

З 13 лютого Нацбанк дозволив знімати готівкові кошти отримані через зарубіжні платіжні системи не тільки підприємцям, але і звичайним громадянам. Це зроблено для того, щоб в країну прийшли PayPal, ApplePay, GoogleWallet.

Національний банк України затвердив нові правила використання електронних грошей в Україні. Постанова дозволяє тепер не тільки продавцям, але і кожному користувачеві (фізособі-резиденту) отримувати від нерезидентів електронні гроші, випущені емітентом-нерезидентом.

Але отримати на свій рахунок іноземну валюту, переказану з-за кордону, громадяни матимуть можливість тільки від таких міжнародних систем інтернет-розрахунків, які забезпечують погашення електронних грошей шляхом перерахування коштів на рахунок користувача" в банку-резиденті.

У Нацбанку стверджують, що внесені зміни спрямовані на забезпечення подальшого розвитку роздрібних безготівкових платежів. Зокрема, мова йде про спрощення умов входу на український ринок міжнародних платіжних систем-PayPal, ApplePay, GoogleWallet та ін.

На сьогодні PayPal працює з резидентами України як міжнародний провайдер послуг по здійсненню розрахунків за допомогою платіжної карти і електронної пошти. Проте українцям дозволено тільки здійснювати платежі через сайт PayPal за допомогою картки платіжної системи, випущеної українським банком. А от приймати кошти від інших користувачів PayPal і зараховувати їх на свої платіжні картки в Україні вони не могли взагалі. Для цього громадяни відкривають рахунки в іноземних банках Чехії, Польщі та інших сусідніх країнах.

Тепер, якщо система інтернет-розрахунків дозволяє виводити вже реальні гроші (при погашенні електронних) на рахунок фізособи в українському банку, то такі зарахування стають можливими, говорить виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Навіщо Україні PayPal

Прихід платіжних систем, за словами директора департаменту інновацій та інтелектуальної власності Мінекономіки Олени Мініч, посприяє розвитку сектора електронної комерції. За її даними, обсяги e-commerce в світі в 2015 році зросли на 25% порівняно з попереднім роком, і склали 1,6 трлн продажів.

З них на частку PayPal припадає 17%, а обіг PayPal за минулий рік склав $280 млрд. Тому не підпускати до таких інструментів українців означає – не підтримувати розвиток e-commerce в країні, вважає Мініч.

Враховуючи, що пом'якшення правил обігу коштів на валютному ринку НБУ анонсував на кінець 2016 року, можна зробити висновок, що очікувати реальної лібералізації ринку електронних грошей можна не раніше 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...