• Головна
  • Справжні волонтери чи шахраї - як відрізнити (+відео)
Це треба знати!
09:10, 22 січня 2016 р.

Справжні волонтери чи шахраї - як відрізнити (+відео)

Це треба знати!

Конотопчани давно звикли до жебраків, циган та бабусь, які просять милостиню. Останнім часом все частіше з'вляються і волонтери з прозорими скриньками, які збирають кошти то на ліки хворому, то на потреби бійців АТО. Благодійність - це чудово. Але чи підуть кошти за адресою?

Переважна більшість тих, хто збирає гроші на вулицях, на перекрасках доріг для потреб армії або тяжкохворих, є елементарними шахраями. Про це розповідають керівники провідних волонтерських організацій.

- Випадків, коли їх "хапали за руку" чимало. На цю тему навіть багато журналістських розслідувань було, Але вражає верх цинізму цих "волонтерів". Їм наплювати, що поширюється інформація про їх шахрайство, – розповідає голова правління громадського об'єднання "Народний тил" Георгій Тука.

Він зазначає, що після одного з викриттів групи осіб, вони з'явилися в іншому місці з кеш-боксами і з плакатами подяки за рекламу одному з телеканалів.

Георгій Тука вважає найстрашнішим те, що подібні "волонтери" підривають довіру суспільства до справжніх волонтерів, а дійсно нужденні люди перестають вірити, що їм зможуть допомогти благодійники.

Координатор проекту "Повернися живим" Віталій Дайнега, розповідає, що "волонтерські організації можуть навіть укладати договір з нужденними, допомогти їм на якусь тисячу гривень, а собі забрати 100 тисяч зібраних в кеш-бокси коштів. Як правило, документація про зібраних і витрачених коштах не ведеться.

- Ці люди з коробочками обкрадають не тільки людей, вони обкрадають поранених солдатів, солдатів, які зараз на фронті, переселенців, реально тих, кому потрібна допомога, – зазначає Дайнега.

Оскільки за документами до них практично не підкопатися, таких "волонтерів" рекомендує "морити голодом". По-простому – не давати гроші збирає на вулицях і в транспорті.Якщо ж реально хочете допомогти, варто пошукати волонтерські організації, які публікують звіти про надходження, витрати.Не варто лінуватися і для перевірки самому зідзвонитися з військовим підрозділом, якому допомагає організація, або з тим, хто потребує лікування.

Щоб не попастися на вудку у так званих благодійників варто завжди перевіряти інформацію про тих, кому хочете допомогти, а також того, хто збирає ці гроші.

Перш ніж пожертвувати кошти на благодійність, кожен конотопчанин має право вимагати пакет певних документів від волонтера або від благодійної організації.

Для того щоб бути законною, благодійна організація повинна мати:

  • Свідоцтво про державну реєстрацію від Управління Юстиції (бажано);
  • Свідоцтво (або витяг) про державну реєстрацію як юридичної особи;
  • Довідка статуправління, про те, що організація входить у єдиний державний реєстр, з інформацією про її директора, юридичну адресу та інше;
  • Інші документи (наказ про призначення директора, про взяття на облік в органах державної податкової служби).

При собі волонтер повинен мати:

  • Ящик для пожертвувань з одноразовою пломбою і номером;
  • Посвідчення волонтера (фото, мокра печатка волонтерської або благодійної організації або фонду);
  • Копія реєстраційних документів благодійного фонду;
  • Контактні дані благодійного фонду (будь-волонтер повинен на першу вимогу назвати точну назву волонтерської або благодійної організації або фонду, та контактний телефон вищого керівника);
  • Обов'язкова уніформа з символікою благодійного фонду.

Якщо таких документів у волонтерів немає, можна сміливо телефонувати в міліцію і повідомляти про шахрайські дії даних волонтерів.

Як пояснили нам у Конотопському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, благодійна діяльність – добровільна безкорислива особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.

Згідно із Законом України «Про благодійні організації та благодійнуї діяльність» не більше 20% від загальної суми благодійного збору можуть бути спрямовані на організаційні моменти. Інші 80% мають бути спрямовані на озвучену мету.

Якщо вже хочете пожертвувати кошти, краще всього по можливості віддати особисто в руки хворого, його родичів або перевести на офіційний рахунок благодійного фонду. Після завершення реалізації Благодійного проекту організація надає фінансовий та описовий звіти на вибір. Звіт надається не пізніше 30 календарних днів з моменту завершення Благодійного проекту в будь-якій формі(інтернет, ЗМІ друковані та ін.)

У соцмережах (групах) для збору коштів на лікування обов'язково має бути вся інформація про діагноз та інші дані (фото з відсканованими документами з клінік).

Допомагайте іншим, але не давайте себе ошукати!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтеры #сбор средств #мошенники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...