• Головна
  • Чи потрібно "випалювати" субсидію?
06:35, 24 січня 2016 р.

Чи потрібно "випалювати" субсидію?

Із впровадженням змін у програмі субсидій почали поширюватися чутки, що, мовляв, якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію наприкінці опалювального сезону.

Насправді це – помилкова думка. Якщо споживачем не буде використано весь обсяг газу (чи іншої послуги) – нічого повертати державі не потрібно. Споживач все одно буде користуватись субсидією.

Розмір субсидії розраховується, виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена відповідною постановою уряду.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством зазвичай відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

У Держенергоефективності наголошують, що споживати комунальні послуги економно – це вигідно. Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових периодах.

При цьому у відомстві зазначають, що зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період.

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ_1_2

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ_1_2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...