Конотоп мистецький
08:00, 5 грудня 2015 р.

Сірникове диво в Конотопі

Конотоп мистецький

Мабуть чи не на кожній виставці, що проходить в Конотопі, городяни могли помітити мініатюрні копіі архітектурних споруд міста та околиць, виконані із сірників. Макети вражають своєю точністю, переданою до найдрібніших деталей. Коли перед тобою таке диво, мимоволі хочеться навчитися створювати щось подібне. Хто цей умілець? Давайте познайомимося з ним!

Мій співбесідник - простий, оптимістичний та відкритий для спілкування чоловік. Про своє захоплення Петро Нечипоренко розповідає охоче, з блиском у очах.

- Петре, давно ви відкрили для себе світ сірникового дива?

- Можливо ви чули чи бачили сюжет про українського умільця, Йосиа Осташинського, який із сірників створює картини з барельєфним зображенням пам'яток архітектури? От, приміром, знамените "Ластівчине гніздо": на картині море, скеля виконана з камінчиків, і барельєфом із сірників, - так, немов би витягнута - споруда "Ластівчиного гнізда".  Його книги вже давно привернули мою увагу, проте сам робити поробки із сірників я став після аварії, яка траилася у 2006 році.

На фото: Петро Нечипоренко разом з дочкою Юлією, виставка на День міста.

2015-09-06 08-40-18

2015-09-06 08-40-18

Я вже 28 років як за кермом, працював у Лісгоспі водієм. Одного разу привіз приватному підприємцю ліс, і коли розвантажували, так сталось... привалило мене колодами. Кажу дружині: коли помру, не ховай мене, а здай на металобрухт. В мені стільки титану - років на півтори на прожиття вистачить! Титан німецький, якісний! - жартує Петро, і продовжує вже серйозно: 

- Як казав Шевченко: "У всякого своя доля і свій шлях широкий". Після такого хто - все життя по лікарях та на медикаменти, хто - в релігію, а в мені відкрився ось такий дар. Оборудував собі куточок, і то шкатулку, то хатку на курячих ніжках, а потім і башню Шухова, церкви... Зараз ось з працівниками музею домовився, щоб скинули мені на флешку фотографії старого Конотопа. Хочу спробувати відтворить.

- Що вас більше приваблює: архітектура чи історія?

- Два в одному. Я й раніше так: їду, приміром, по трасі, бачу - зданіє старинне. Став, і перепитую у людей, і роздивляюся заразом. Та мабуть більш за все вплинуло те, що народився я у Буринському районі, в селі Гвинтове, воно на межі Путивльського, Конотопського та Кролевецького району. У 8 кілометрах від нас - Землянки, де Ковпак воював. І дітврою було, зібралися, чи на велосипедах із учителем, або на паромі - тоді паром ходив, їздили то туди, то у Путивль, - старий город, красивий такий! От на такій ниві і зросла моя заінтересованість до архітектури та історіїї.

- Ваші роботи є і в Америці, і в Німеччині. Розкажіть, як вони опинилися за кордоном?

- От був випадок: зробив я якось мечеть - в інтернеті всілякі фотографії є. І разом з іншими роботами виставив. Коли зупиняється машина, підійшов, поздоровався. Не питає, скільки - дає гроші. Мало? - каже - добавлю! От так одна із моїх робіт попала за кордон. А потім і мене запрошували туди. І працювать, і розміщувати роботи у галереях. Та я вигоди не шукаю. 

- Чому б вам не поділитися досвідом з нашою конотопською молоддю?

- Зараз при кінотеатрі "Мир" працює гурток, який так і назвали "Сірникове диво". Навчитися цьому не так і складно, і матеріально не накладно. Все, що треба - сірники, клей і лак. Є і бажаючі. Проте на цю справу треба багато терпіння, посидючості. Багато розпочинають з захопленням, а потім... От колись я проводив майстер-клас у Бердянську, там був один хлопчина, віком - молодший школяр. Поки я одну фігуру йому викладав на бумазі, він раз, раз - зробив свої контури! А я тільки за! Може він ще краще зробить!

2015-09-06 08-42-36

2015-09-06 08-42-36

- Ви проводили майстер-класи у Бердянську? Як це трапилось?

- Я виставляв свої роботи у різних містах: у Ніжині, у Житомирі, у Бердянську. Не хочеться, щоб у запічку стояли вироби, лучче, як є якийсь рух. Спочатку люди підходять, питають: а скільки стоїть? Я кажу, тут нема ні цінників, ні тарифів. А тоді за одне, друге, і зацікавлюються. У мене вже і сторінки по сірниковим виробам в соцмережах є, поки що групи невеликі, та спілкуємся з однодумцями.

Запрошуємо і вас заглянутит на сторінку до Петра Нечипоренка. Обіцяємо, вас не залишать байдужими мініатюрні архітектурні споруди. Кожна з них унікальна, бо виконана в одному-єдиному примірнику, саме це надає сірниковій архітектурі високу художню цінність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #сірникове диво
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...