• Головна
  • Поради Конотопського Ревізора: як вибрати вино, щоб не отруїтися
Конотопський ревізор
10:00, 3 грудня 2015 р.

Поради Конотопського Ревізора: як вибрати вино, щоб не отруїтися

Конотопський ревізор

На сторінках "Конотопського ревізора" у соцмережах читачі підняли питання: чи завжди отруєння вином - це наслідок надмірного його вживання?  Яке вино не слід купувати? Я спробував знайти відповіді.

Ранковий синдром похмілля часто помилково плутають з отруєнням алкогольними напоями. Отруїтися алкоголем можна, але симптоми при цьому будуть зовсім інші. Нерідко саме вино стає причиною важких інтоксикацій, тому що не дотримується технологія приготування цього напою, або порушуються умови транспортування.

Фальсифікат алкоголю часто стає причиною отруєнь, причому іноді дуже важких і небезпечних. Вино підробляють досить-таки регулярно. За багато років недобросовісні виробники навіть розробили цілу класифікацію технологій, у результаті яких можна отримати дешеве підроблене вино.

Галізація - приготування вина з кислого сусла. Щоб нормалізувати смакові якості, доводиться збільшувати вміст води і цукру, що не особливо корисно для організму.

Шапталізація - обробка все того ж кислого сусла лужними реагентами і додавання великої кількості цукру для компенсації смаку.

Петиозація - на основі макухи (шкірки і кісточок винограду) готують цукровий сироп і залишають бродити. Ніяких додаткових речовин готове вино не вводять, але напій виходить не дуже корисним через високий вміст цукру.

Шеелізація - якщо готове вино виходить гірким або кислим, у нього можуть додати штучний гліцерин, який при отруєнні викликає симптоми головного болю і запаморочення. Також його вводять для прискорення процесу бродіння.

Фарбування - найпоширеніший спосіб підробки вина. Фарбування використовується при розведенні напою, щоб він не втратив в кольорі. Не виключені випадки підфарбовування дешевого білого вина і «перетворення» його таким чином в червоне. Одна справа, коли в хід йдуть природні барвники (червоні ягоди і плоди) і зовсім інше, коли використовуються фарби (анілінова, нафталінова, фуксин та ін).

Як розпізнати підробку

Сомельє, що володіють професійним «нюхом» на справжні вина, з легкістю визначають підробка перед ними чи ні. Але що робити звичайним громадянам, які бажають пити якісне вино, а не небезпечний для здоров'я фальсифікат? Звертаємо увагу на наступні моменти:

- Ціна. Якщо вино елітного виробника коштує підозріло дешево, це підробка.

- Етикетка. На ній повинна бути проставлена дата розливу друкованим шрифтом (а не чорнилом).

- Пробка повинна міцно і рівномірно з усіх боків входити в пляшку.

Якщо вино вже куплене (або кимось подароване), але ви не впевнені в його якості, то зробіть наступне: відткупорьте пляшку та вдихніть аромат. Якщо він занадто різкий, хімічний, від такого напою краще відмовитися.

Також можна налити трохи вина в келих і почекати. Випав осад - фальсифікат. На смак справжнє вино трохи терпке, без зайвих присмаків.

Отруїтися купованим вином можна також через закінчення терміну його придатності. Багато хто помилково вважає, що хороше вино з роками стає тільки краще, але це працює тільки при дотриманні всіх умов зберігання. Якщо вино розлите по пляшках і подане у продаж, значить, слід вжити його до того, як вийде термін.

Детальніше - в наступному відео:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вино #подделка #качество #выбрать #советы
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...