• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Сарнавська.
Книга О. Евтушенка
09:00, 26 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Сарнавська.

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиці Сарнавська. 

САРНАВСЬКА вул. (з 30.01.1992 р.).
Назва вулиці вказує на напрямок із міста Конотопа до села Сарнавщина.

До цього ЛІБКНЕХТА К. вул. (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 4
Вулиця носила ім’я Карла Лібкнехта (Karl Liebknecht) (13.08.1871 р., м. Лейпциг – 15.01.1919 р., м. Тіргартен, похований у м. Берлін). Діяч німецького і міжнародного робочого та соціалістичного рухів, один із засновників Комуністичної партії Німеччини.


До цього САРНАВСЬКА вул. (кін. ХІХ – початок ХХ ст.). Перші згадки в 1914 – 1915 р., та 28.06.1929 р. 
Назва вулиці вказувала на напрямок дороги, яка поєднувала Конотоп із селом Сарнавщина. Згодом найменування дороги перетворилося на назву вулиці.

Сарнавська


САРНАВСЬКОЇ 1 -й пров. вул. (з 30.01.1992 р.).

До цього БАБАКІВ завулок (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Завулок отримав назву від прізвища (прізвиська) Бабак, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутнього завулка серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість.
Бабак, або байбак – степовий сурок (Arctomys Bobac), рід ссавців родини вивіркових (Sciuridae). Байбак у переносному значенні – сонлива, мала на зріст людина; мішкувата людина, ледар і соня; бездомок, бобиль, одинокий і неодружений чоловік – "він живе байбак-байбаком". Згідно з цим, предок власників такого прізвища (прізвиська) міг мати риси, що відповідають такій характеристиці.


САРНАВСЬКОЇ 2-й пров. вул. (з 30.01.1992 р.).

До цього ГОНЧАРІВСЬКА вул. (XVIII – середина ХХ ст.). Перші згадки в 1782 р.,8 1784 р,9 1798 – 1800 рр.
Вулиця отримала назву від прізвища (прізвиська) Гончар, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутнього провулку серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість. У назві вулиці також може бути відображена назва ремесла, яким займалась певна група мешканців даної території – гончарство.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиці Свердлова. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...